JAB Kultúra

Čo ponúka víkend na prelome mesiacov? 10 tipov na trávenie voľných dní v Spišskej a okolí

Ani sme sa nenazdali a máj už klope na dvere. Čo budete robiť počas blížiacich sa voľných dní? V Spišskej Novej Vsi a okolí môžete zažiť aj takéto lákadlá...

Ilustračný obrázok k článku Čo ponúka víkend na prelome mesiacov? 10 tipov na trávenie voľných dní v Spišskej a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

STAVANIE MÁJA

29.apríla 2016 o 17.00, námestie M.Pajdušáka

Milovníci tradícii si prídu na svoje v piatok popoludní. V Smižanoch opäť postavia máj, ktorý bude sprevádzať bohatý kultúrny program priamo na námestí obce.

POSLOVIA JARI

30. apríla 2016 o 9.30, Galéria umelcov Spiša

V sobotu dopoludnia v Galérii umelcov Spiša môžete ukázať svoju kreativitu. Tvorba zaujímavých obrázkov s jarným motívom na netradičné plátno roztápaním vosku a maľovaním anilínovými farbami je určená pre všetky rodiny s deťmi.

FK SNV – PREŠOV

30. apríla.2016 o 15­.00, futbalový štadión

V sobotu popoludní nastúpia na futbalový štadión naše futbalistky, aby si v druhej lige žien zmerali sily so súperkami z Prešova.

VITAJ LETO

30.apríla 2016 o 16.00, areál TJ Slovan Smižany

Privítanie leta ako sa patrí. Kultúrne podujatie počas ktorého sa môžete tešiť na folklór, country či štvornohých kamarátov. Počas celého podujatia sú pripravené zábavné hry pre deti, maľovanie na tvár či nafukovací Spiderman. Postarané bude aj o občerstvenie.

POSLEDNÉ KÚZLO

30. apríla. 2016 o19.00, Dom kultúry Mier

Predstavenie ktoré spracováva severskú legendu o mocnej kráľovnej Islandu – Brunhilde, o statočnom Siegfriedovi a o poklade Nibelungov. Okrem divadelného príbehu budete mať možnosť vidieť aj fantasy a scénické tance, šermiarske súboje a taktiež led show. V hlavnej mužskej postave rytiera Siegfrieda sa predstaví rodák z nášho mesta.

LATINO NIGHT

30.apríla 2016 o 21.00, KTK exclusive club

Ak sa radi zabávate v štýle latino máme pre vás zaujímavý tip. 20 tanečníkov (salsa,rueda,la-tino) či škola tanca na vás čaká v sobotu v noci. O zábavu sa postará Dj Iko.

OTVORENIE NOVÉHO VÝBEHU PRE MEDVEDE

1.mája 2016 o 11.00, Zoologická záhrada

Slávnostné otvorenie nového výbehu pre dlhoročných obyvateľov zoologickej záhrady Maťa a Dášu bude sprevádzať bohatý kultúrny program a rôzne aktivity takmer počas celého dňa.

PRVOMÁJOVÉ POPOLUDNIE

1.mája 2016 o 15.00, Amfiteáter Madaras park

Prvomájové popoludnie môžete stráviť aj v Madaras parku kde si prídu na svoje deti aj dospelí. Pre najmenších je pripravená rozprávka v podaní Divadla na Predmestí. Nedeľné popoludnie spríjemní aj folklórny súbor Čačina.

JAKUB S VEĽKÝMI UŠAMI

1. mája 2016 o 16:00, Spišské divadlo

Pre najmenších si herci Spišského divadla pripravili zaujímavú rozprávku. Predstavenie s pesničkami o najväčších ušiach na svete, plné zvláštnych bytostí a tajomstiev si môžete so svojimi ratolesťami vychutnať v nedeľu popoludní.

ČÍNSKY MAHARADŽA

1.mája 2016 o 19.00, divadlo Kontra

Nová premiéra v divadle Kontra. Nezvyčajný horolezecký thriller ikony svetového himalájizmu. Magický príbeh o prekonaní samého seba prepojené so silnými emóciami a skvelým humorom vám predvedú herci divadla Kontra.

Môže vás zaujímať:

Májové akcie v Spišskej ako na dlani: Top 10 podujatí, ktoré si určite nenechajte újsť

Foto ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie