JAB Rôzne

Rekonštrukčné práce na sídlisku Západ sú v plnom prúde: Pribudne aj ďalšie ihrisko

Rušná jeseň odštartovala aj na sídlisku Západ v Spišskej Novej Vsi. Práce sú v plnom prúde a dokonca pribudne aj jedno ihrisko navyše.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukčné práce na sídlisku Západ sú v plnom prúde: Pribudne aj ďalšie ihrisko
Zdroj: Dnes24.sk

Spišskonovoveské sídlisko Západ prechádza v tomto období výraznou zmenou. Ako sme vás už nedávno informovali, okrem nových kamier či centrálneho detského ihriska prebieha aj kompletná rekonštrukcia ulíc Kováčskej, Strojníckej a Stolárskej. Podľa slov predsedu mestského výboru sídliska Západ Adnana Akrama ide o významnú a veľkú investíciu, ktorá zahŕňa aj obnovu prislúchajúcich chodníkov.

Stihnú to?

„Pôvodný plán bol dokončiť všetky cesty do konca roka, avšak kvôli náročnej realizácií rekonštrukcie ciest v celom meste sa môže stať, že sa tento rok dokončí celá Kováčska ulica spolu s chodníkmi . Stolárska a Strojnícka tak príde na rad v novom roku v mesiaci marec až apríl, keď to počasie umožní,“ povedal Akram.

Doplnil, že rekonštrukcia v tak veľkom rozsahu prináša aj krátkodobé obmedzenia, hlavne, čo sa týka pohodlia a možnosti parkovať na sídlisku počas výstavby. „Poprosím obyvateľov sídliska o strpenie počas stavebných prác nielen na daných uliciach, ale na sídlisku ako celku,“ dodal s tým, že po tejto veľkej rekonštrukcii budú cesty na Západe obnovené na sto percent.

Ďalšie ihrisko

Nové centrálne ihrisko medzi ulicami Stolárskou a Hrnčiarskou bude hotové v priebehu novembra, no nebude to jediné ihrisko, ktoré na sídlisku pribudne. „Mesto vysúťažilo celý projekt cez verejné obstarávanie za nižšiu než predpokladanú sumu, čiže sa ušetrili peniaze, ktoré môžu byť použité v prospech sídliska. Za ušetrené peniaze bude postavené aj plánované workoutové ihrisko pre staršie deti a dospelých. Podnety na miesto, kde by malo byť umiestnené ihrisko môžu posielať obyvatelia aj na facebookovú stránku sídliska,“ uviedol predseda mestského výboru.

Mestský výbor má už aj plány na budúci rok. Podľa slov Akrama v roku 2018 by chceli získať peniaze aj na zelené a relaxačné projekty, akými sú oddychové zóny za potokom, zveľaďovanie existujúcej verejnej zelene s kontinuálnou a koncepčnou výsadbou stromov a kríkov či multifunkčné ihrisko.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie