JAB Rôzne

Parádny úspech: Susedné Smižany sa stali najkrajšou obcou Slovenska za rok 2019!

Hlasovanie je ukončené, oficiálne výsledky zverejnené. Najkrajšou obcou sa stali susedné Smižany, ktoré získali prvenstvo už po druhýkrát.

Ilustračný obrázok k článku Parádny úspech: Susedné Smižany sa stali najkrajšou obcou Slovenska za rok 2019!
Zdroj: Dnes24.sk

Celoslovenská hlasovacia súťaž o Najkrajšie mesto a obec Slovenska 2019 vyhlásená internetovým portálom Slovakregion spoznala svojich víťazov. O tom, ako sa darilo Spišskej Novej Vsi sme vás informovali už v utorok na našom portáli. Okrem miest však verejnosť hlasovala aj za najkrajšiu obec Slovenska.

Po vlaňajšom druhom mieste v konkurencii 2 787 dedín sa tento rok s počtom hlasov 16 882 stali najkrajšou obcou Slovenska práve susedné Smižany.

Víťazmi sa tak stali už po druhýkrát. Prvé miesto obsadili aj pred tromi rokmi v roku 2016. Druhou najkrajšou obcou sa stal v tomto ročníku s počtom hlasov 15 667 Halič (okres Stropkov) a prvú trojicu uzatvára obec Ortuťová (okres Bardejov), ktorá získala 15 302 hlasov.

Zdá sa však, že v našom okrese je viac obcí, ktoré verejnosť považuje za najkrajšie a tak okrem absolútneho víťaza sa do prvej top päťky dostali aj Spišské Tomášovce. Konkrétne skončili na peknom štvrtom mieste.

Pozreli sme však aj na ďalšie priečky čo sa týka umiestnenia obcí z nášho okresu. Tretiu najvyššiu priečku obsadil Hnilčík, ktorý sa umiestnil na 12 priečke. Na 29. mieste sa nachádzajú Mlynky a päticu najúspešnejších obcí z nášho okresu uzatvára Olcnava, ktorá obsadila 32. miesto.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Zaujímavá súťaž prebehla aj v Púchove, kde cukrári súťažili o najkrajšiu tortu Slovenska. Viac v priloženom vi­deu.

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie