Katarína Oravská Práca

Mladí ľudia majú šancu získať prácu v Embracu: Na čo bude firma tento rok obzvlášť prihliadať?

Program Trainee pre absolventov vysokých škôl otvoria v Embracu už po ôsmy raz. Prácu v závode globálnej korporácie môže získať niekoľko talentovaných mladých ľudí. Čítajte, na čo bude firma pri výbere prihliadať.

Ilustračný obrázok k článku Mladí ľudia majú šancu získať prácu v Embracu: Na čo bude firma tento rok obzvlášť prihliadať?
Zdroj: TASR

Ešte do nedele 8. júna majú absolventi vysokých škôl šancu prihlásiť sa do Programu Trainee, ktorý v septembri už po ôsmy raz otvorí najväčší zamestnávateľ na Spiši. Prácu v závode globálnej korporácie na výrobu chladiarenských kompresorov tak bude môcť získať niekoľko talentovaných mladých ľudí spomedzi súčasných absolventov alebo tých, čo vysokoškolské vzdelanie úspešne ukončili v uplynulých dvoch rokoch.

„Zaujímajú nás mladí ľudia s motiváciou a schopnosťou rýchlo uplatniť teoretické vedomosti v praxi. Strojársko-elektrotechnické zameranie nášho závodu predurčuje pre účasť v programe absolventov technických odborov. Radi uvítame aj talentovaných uchádzačov z iných typov škôl, záleží na aktuálnych potrebách jednotlivých oddelení,“ vysvetľuje personálna manažérka spoločnosti Embraco Slovakia zo Spišskej Novej Vsi Zdenka Junasová. Pri výbere budú personalisti tento rok obzvlášť prihliadať na profil uchádzačov, ktorý naznačí chuť zlepšovať sa a aktívne tvoriť svoju budúcu kariéru. V súčasnosti totiž Embraco už nie je len výrobným závodom, ale nadobúda zásadný význam aj ako rozvíjajúce sa inovačné centrum globálnej korporácie.

Vybraní uchádzači získajú pracovnú zmluvu na jeden rok. „Program máme nastavený tak, aby pomohol absolventom čo najskôr sa v spoločnosti adaptovať. Hneď na začiatku dostávajú na príslušnom oddelení svojho tútora. Následne im je zverený projekt, na ktorom počas roka pracujú,“ sumarizuje Junasová. Na konci prvého roka sa účastník a zamestnávateľ môžu dohodnúť na predĺžení zmluvy. Za prvých šesť rokov zostalo v spoločnosti na Spiši pracovať 57 z 89 účastníkov Programu Trainee. V septembri 2013 bolo z niekoľkých stoviek záujemcov prijatých do programu 14 absolventov. Všetky potrebné informácie nájdu záujemcovia na internete, kde je aj prihlasovací formulár.

Korporácia Embraco vyrába kompresory a kondenzačné jednotky pre domáce a komerčné chladenie. Vo svojich prevádzkach zamestnáva viac ako 13 000 pracovníkov, z toho na Slovensku vyše 2100. V tomto roku získalo Embraco Slovakia investičnú podporu od vlády SR na vybudovanie technologického centra, kde postupne nájde prácu 21 expertov.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie