Jozef Kožár Futbal

Mládežnícke futbalové okienko

Spišská Nová Ves – Všetky mužstvá FK Spišská Nová Ves hrali svoje majstrovské zápasy na ihrisku súperov. Prvoligový dorast v piatom kole bojoval o body v Nitre, športové futbalové triedy 1. ligy , starší žiaci hrali v Lipanoch, mladší žiaci v Pre

Výsledky:

Starší dorast:

Nitra – [color=#6600ff]­Spišská Nová Ves[/color] 5:1 (2:0), Beňa Ostatné výsledky: Prešov – Senica 0:2, Dubnica – Žilina 1:1, Trnava – Banská Bystrica 2:2, Podbrezová – Trenčín 2:2, Ružomberok – Košice 1:2, Slovan – Zlaté Moravce 2:2

//Pavol Kubus – tréner SNV

„Domáci mali od začiatku hernú prevahu, ale polhodiny sme úspešne bránili a podnikali nebezpečné protiútoky. Vypracovali sme si dve veľké šance, ktoré brankár zneškodnil. V 28.minúte domáci strelili gól a ešte viac nás pritlačili.  Vtedy sme len ťažko odolávali a domáci strelili druhý gól. V úvode druhého polčasu sme znížili, ale domáci hneď odpovedali gólom. Hru sme otvorili, mali sme šancu Krempaským, ale domáci z protiútoku strelili štvrtý gól. V 63. min. Fehér nepremenil pokutový kop a následne bol vylúčený Krempaský. Šance sme mali ešte dve, ale gól strelili domáci, ktorí zaslúžene vyhrali, aj keď výsledok je príliš krutý.“

Mladší dorast Nitra – [color=#6600ff]­Spišská Nová Ves[/color] 1:2(0:1), Uhrín 2

Ostatné výsledky: Prešov – Senica 2:2, Dubnica – Žilina 1:1, Trnava – Banská Bystrica 2:2, Podbrezová – Trenčín 4:3, Ružomberok – Košice 1:0, Slovan – Zlaté Moravce 3:0

Vladimír Michalko – tréner SNV:

„Od úvodu zápasu sme sa sústredili na pozorné bránenie a vyrážanie do nebezpečných protiútokov. V prvom polčase naši chlapci pomerne slušne kombinovali a protiútokmi  si vytvorili aj zopár vyložených šancí. Výsledkom toho bolo polčasové vedenie 1:0 gólom Uhrina. Úvod druhého polčasu sme nezvládli, keď super už v prvej minúte po prečíslení vyrovnal na 1:1. Aj keď Nitrania mali hernú prevahu, naši chlapci na čele s brankárom odolávali tlaku domácich a stále sa pokúšali o nebezpečné protiútoky. Jeden z takýchto protiútokov nám v závere stretnutia vyšiel a opäť Uhrínom sme sa ujali vedenia 2:1. V samom závere sme už súpera do žiadnej šance nepustili. V úmornej horúčave naši chlapci siahli až na dno svojich fyzických síl a tak si mohli plne užiť triumf proti jednej z dlhoročných bášt slovenského mládežníckeho futbalu.“ Športové futbalové triedy:

1.liga starších žiakov:

U 15: Lipany – [color=#6600ff]­Spišská Nová Ves[/color] 2:1 (1:0), Mikula U 14: Lipany –[color=#cc6633] Spišská Nová Ves[/color] 1:3 (0:3), Kračko 2, Majko

//Rastislav Múdry – tréner SNV

„Mužstvo nastúpilo na svoj tretí zápas plné elánu a chuti po víťazstve, už od prvej minúty dokázali súpera zatlačiť. Po niekoľkých nepremenených gólových akciách prišiel náš prvý gól. To nás povzbudilo a do polčasu sme skórovali ešte 2-krát. V druhom polčase chýbal elán, súpera sme však nepustili do vážnejších šancí ohroziť našu bránu. Pred koncom zápasu po nedorozumení v našej obrane sme inkasovali gól. Mužstvu sa chcem poďakovať za víťazstvo a predvedený výkon, hlavne v prvom polčase.“

1.liga mladších žiakov:

U 13: Prešov – [color=#66ffcc]­Spišská Nová Ves[/color] 4:1 (1:1), Suslov

Oliver Čík – tréner SNV:

„. Zápas sme začali veľmi dobre, v úvodných minútach zápasu otvoril gólový účet po peknej akcii Tomáš Suslov. Prvý polčas skončil remízou.
Tréner mal k dispozícií brankárku od dievčat. Po strelách ,ktoré brankárka neudržala, domáci skórovali. Super mal územnú prevahu, ale zápas bol viac menej vyrovnaný.“

U 12: Prešov – [color=#6600ff]­Spišská Nová Ves [/color]17:0 (8:0)

Tomáš Hrušovský, Mgr – tréner SNV:

„Zápas sa odohrával v príjemnom prostredí a dobrej klíme, čo nasvedčovalo, že sa odohrá zaujímavý zápas. Avšak už pred zápasom ma upozorňovali na veľkú silu domáceho mužstva. Ale to, čo sa odohrávalo na ihrisku som nečakal. Od prvej minúty to bol uragán, ktorý som v svojej doterajšej trénerskej kariére nezažil. Súper mal obrovskú prevahu, takmer nám nedovolil vystreliť na bránu. Od začiatku až do konca zápasu domáci diktovali hru. Aj napriek takej nakladačke chlapci sa snažili hrať ďalej futbal, žiaľ bez streleného gólu. Musím povedať , že vieme kde máme nedostatky a na nich treba pracovať. Okrem iného bude treba doplniť káder o ďalšie 2001, pretože v mužstve, ktoré hralo vyložene proti 2001 z Tatrana naši hrali po väčšine 2002. Súperovi chcem pogratulovať k suverénnemu víťazstvu.“