JAB Rôzne

Dvojnásobná radosť: V spišskonovoveskej nemocnici sa vlani narodilo 13 dvojčiat

Dvojnásobná radosť aj starosť. V roku 2019 sa vypýtalo na svet v pôrodnici v Spišskej Novej Vsi 13 dvojičiek. Do Spišskej pribudli štyri páry.

Ilustračný obrázok k článku Dvojnásobná radosť: V spišskonovoveskej nemocnici sa vlani  narodilo 13 dvojčiat
Zdroj: TASR

Nový rok na spišskonovoveskej pôrodnici odštartovala ako sme vás už informovali Sára Alexandra, ktorá sa narodila necelé tri hodiny po polnoci mamičke Kristíne z Vyšného Slavkova.

Na prvú Novovešťanku sme si počkali o niečo dlhšie. Tá sa narodila 2. januára ráno 8:15. Rodičia jej dali meno Júlia a dievčatko s mierami 2950 gramov a 49 centimetrov.

Minulý rok bol zároveň čo sa týka počtu narodených detí zároveň aj rekordný, keďže sa narodilo 1472 detí čo je o 135 detí viac, ako v roku 2018. Z celkového počtu detí sa narodilo 787 chlapcov a 685 dievčat. V tom sú zarátané aj dvojičky. A práve na tie sme v tomto článku zaostrili.

V roku 2019 v niektorých rodinách zavládla dokonca dvojnásobná radosť. Ako povedal pre spravodajský portál Spišská 24 primár gynekologicko- pôrodníckeho oddelenia Štefan Novysedlák, minulý rok sa v spišskonovoveskej pôrodnici narodilo 13 dvojčiat.

Z toho štyri páry boli chlapčenské, jeden dievčenský, ostatné zmiešané. Priamo do Spišskej Novej Vsi pribudlo počas minulého roka až štvoro dvojičiek.

V januári sa narodili dvojičky Adam a Dávid do Spišského Podhradia, vo februári Peter a Tibor do Prakoviec. V marci sa narodilo najviac dvojičiek a to Zuzana a Ema z Košíc a dva domáce páriky Lilla a Lucas, ako aj Marko a Sára.

Apríl bol mesiacom, kedy sa vypýtali na svet Dávid a Filip z Levoče a Peter a Katarína z Koplotoviec. V máji pribudli dvojičky Bohuš a Katarína do Betlanoviec. Domáci párik Mia a Max sa narodili v júni a v tom istom mesiaci prišli na svet aj Tadeáš a Tomáš zo Spišského Hrušova.

Štvrtý pár dvojičiek zo Spišskej Novej Vsi sa narodil v auguste a detičky dostali aj netradičné mená – Tarik a Amber. Posledné minuloročné dvojčatá potešili svojich rodičov v septembri. Práve v tomto mesiaci pribudli Dorota a Maximilián zo Spišských Vlách a Mia a Jozef zo Spišského Štvrtku.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V priloženej galérii si môžete pozrieť aj prvé bábätká narodené v spišskonovoveskej nemocnici.

Obrazom: V novom roku hrali v novoveskej nemocnici prim dievčatá
8
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie