JAB Rôzne

Rozkošné bábätko: Prvá Novovešťanka narodená v roku 2020 je Júlia, FOTO

Prvé bábätko roku 2020 sa na svet vypýtalo v spišskonovoveskej nemocnici krátko po polnoci. Prvej Novovešťanky v novom roku sme sa dočkali 2. januára.

Ilustračný obrázok k článku Rozkošné bábätko: Prvá Novovešťanka narodená v roku 2020 je Júlia, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Ako sme vás už nedávno informovali, v spišskonoveskej nemocnici sa prvý novorodenec roku 2020 narodil o 2. hodine 55 minúte. Prvým novorodencom sa stalo dievčatko Sára Alexandra, ktoré malo pri narodení miery 50 centimetrov a 3120 gramov.

Malá Sára Alexandra sa narodila, ako prvé dieťatko mamičke Kristíne z Vyšného Slavkova, ktorá podľa jej slov plánovala Silvester stráviť doma v kruhu rodiny, no nakoniec pred polnocou musela ísť do nemocnice.

Ako pre Spišskú 24 povedala, meno malej vzniklo kombináciou jej výberu a výberu mena ocka. „Keďže sme sa nevedeli zhodnúť dali sme jej mená dve," zasmiala sa. Zaujímavosťou je aj fakt , že malá Sára Alexandra už stihla mať 2. januára aj prvé meniny. Tie druhé oslávi tiež ešte v januári.

Na prvú Novovešťanku sme si museli počkať až do druhého rána. Rozkošná Júlia sa narodila mamičke Janke o 8:15 hod cisárskym rezom s mierami 2950 gramov a 49 centimetrov.

Podľa slov primára gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Štefana Novysedláka oba pôrody prebehli bez kombinácie a obe spomínané mamičky, ako aj bábätká sú v poriadku.

Ako prezradila mamka malej Júlie, malá sa mala narodiť až o dva týždne skôr, ale jej príchod potešil všetkých členov rodiny. Otecko ju už stihol po jej narodení aj navštíviť. Malú Julku doma čaká trojročná sestrička Ninka.

Fotky malej Julky, ale aj Sáry Alexandry si môžete pozrieť aj v našej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Obrazom: V novom roku hrali v novoveskej nemocnici prim dievčatá
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie