Jana Buvalová Kultúra

Zoznámte sa s nimi: Toto sú naj podujatia, ktoré ponúka víkend v Spišskej

Zoznámte sa s nimi aj vy. Prinášame vám náš výber naj podujatí aktuálneho víkendu v Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Zoznámte sa s nimi: Toto sú naj podujatia, ktoré ponúka víkend v Spišskej
Zdroj: Dnes24.sk

64. Spišský trh

Do 21. júla 2019, centrum mesta

Podujatie, ktoré väčšina z nás očakáva s potešením odštartovalo už vo štvrtok. Spišský trh má v tomto roku už 64 rokov a okrem niekoľkých stoviek stánkov, atrakcií či jedla ponúka domácim aj cezpoľným návštevníkom i bohatý kultúrny program.

Výstava kaktusov, sukulentov a bonsajov

Do 21. júla 2019, Dom Matice slovenskej

OZ Klub kaktusárov Spišská Nová Ves pripravil už 24. ročník výstavy kaktusov, sukulentov a bonsajov Počas výstavy je zabezpečený predaj prebytkov a poradenská služba v oblasti pestovania rastlín. Výstavu si môžete pozrieť v sobotu od 9:00 do 17:00 hod, v nedeľu od 9:00 do 12:00 hod.

Spiš Expo

Do 21. 7. 2019 od 10:00, športová hala

52. ročník nízkonákladovej celoslovenskej výstavy stavebníctva a bývania s medzinárodnou účasťou patrí k sprievodnému podujatiu Spišského trhu. Tento rok sa jej návštevníci môžu tešiť na komoditné zameranie: Postav dom (stavebníctvo, materiály, stroje, TZB), Domov a vkus (nábytok, doplnky, bytový textil), Domov a žena (textil, odevy, kozmetika, doplnky), Dvor a záhrada (okrasné rastliny, záhradné prvky) a Autoparáda (spišský autosalón, autodoplnky). Výstava začína v sobotu aj v nedeľu od 10:00.

Memoriál Alexandra Nagya

20. júla 2019 od 9:00, Futbalový štadión

9. ročník Memoriálu A. Nagya vo futbale bývalých hráčov za účasti Nowy Sacz (Poľsko), Poprad, Lipany a Spišská Nová Ves.

KineDok: Posledný autoportrét

20. júla 2019 o 18:00, Čajovňa Alchýmka

Známy slovenský dokumentarista po dlhých rokoch tvorivej (ne)absencie dokončil nový film. Na prvý pohľad, ako inak, dokument. Čo však nie je celkom pravda. Marek Kuboš sa v tomto umeleckom hybride pokúsil o netradičnú sebareflexiu – ako umelca, syna, ale tiež obyčajného človeka. Prostredníctvom svojich dokončených, ale aj nezrealizovaných diel predstavuje ojedinelú úprimnú spoveď o tom, prečo veľmi vážne rozmýšľa nad ukončením na poli autorského dokumentu.

Loli Paradička / špeciálne premietanie

20. júla 2019 o 18:15, Multikino Ster Century Cinemas

Špeciálne premietanie filmu Loli Paradička – film predstaví samotný režisér a herec Richard Staviarsky. Východ, láska, peňeži – romantická komédia o láske dvoch „nešťastníkov“ z východného Slovenska. Smiešno-smutný príbeh o nádeji a trpkosti života.

Zlatý vek gitary

21. júla 2019 od 16:30, Kostol sv. Panny Márie Fatimskej, Ferčekovce

Nedeľné popoludnie spestrí obyvateľom či návštevníkom mestskej časti Ferčekovce zaujímavý koncert. Účinkujú: Michaela Kušteková – soprán, Matúš Šimko – tenor , Dominika Regešová – flauta , Adam Szendrei – husle a Jakub Mitrík – romantická gitara.

Leví kráľ

21. júla 2019 o 17:00, kino Mier

Snímok Leví kráľ sa odohráva v africkej savane, kde sa narodil panovník všetkého živého. Malý leví princ Simba zbožňuje svojho otca, levieho kráľa Mufasu, a pripravuje sa na svoju budúcu vládu. Avšak nie všetci sa z malého Simbu radujú. Mufasov brat Scar, pôvodný následník trónu, spriada svoje vlastné, temné plány. Súboj o leviu skalu skončí Simbovým vyhnanstvom. Za pomoci dvoch nových priateľov musí dospieť a stať sa tým, kým je mu súdené byť.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Talentovaná Alexandra zo Smižian má pekné hobby. Jej diela nájdete v priloženej galérii.

Alexandra zo Smižian? Kreslí naozaj parádne, veď si to pozrite...
10
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie