Správy

Tri nemocnice na Spiši povolili návštevy pacientov: S podmienkami sa radšej zoznámte vopred

Spišskonovoveská nemocnica povolila od stredy návštevy na oddeleniach. Nemocnica Krompachy a Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok pristúpili taktiež k obnoveniu návštev pacientov.

Ilustračný obrázok k článku Tri nemocnice na Spiši povolili návštevy pacientov: S podmienkami sa radšej zoznámte vopred
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa komunikačnej špecialistky siete nemocníc Svet zdravia Jany Fedákovej, v spišskonovo­veskej nemocnici v rovnakom čase je možné povoliť návštevu maximálne dvoch osôb pacienta.

Pri návšteve vo vnútornom prostredí je povinné nosiť rúško a pri vstupe do budovy je povinná dezinfekcia rúk. „Návšteva sa nepovoľuje chorým, podozrivým na ochorenie COVID-19 a osobám v karanténe. Návštevné hodiny sú v čase od 14.00 do 15.00 h. Pri vstupe do nemocnice je zavedené triedenie pacientov prostredníctvom osobnej triáže. Zdravotníci verejnosti zároveň bezkontaktne merajú teplotu,“ dodáva Fedáková.

Hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková informuje, že návštevy v krompašskej nemocnici sú povolené v pracovné dni od 14.30 do 16.00 h a cez víkendy medzi 13.00 až 15.30 h. Musia sa však dodržať stanovené pravidlá. „Pacienta môžu navštíviť pri jednej návšteve maximálne dve osoby, výnimku môže povoliť primár príslušného oddelenia, napríklad u pacienta v terminálnom štádiu ochorenia. Osoby, ktoré prichádzajú na návštevu, musia mať ochranné rúško, musia absolvovať triáž pri vstupe do pavilónov, vydezinfikovať si ruky alkoholovým dezinfekčným prostriedkom a vypísať anamnestický dotazník,“ vysvetlil riaditeľ Nemocnice Krompachy Miroslav Kraus.

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra Kežmarok na sociálnej sieti uvádza, že návštevy pacientov povolila od štvrtka počas pracovných dní v čase od 14.00 do 15.00 h a cez víkendy a sviatky v čase od 13.00 do 14.00 h za určitých bezpečnostných opatrení.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie