Oliver Buza Hokej

Zdecimovaní vlci prehrali

Trinásť ( !!! ) statočných korčuliarov vydržalo až do predĺženia.

Od úvodu sa hral na Spiši svižný hokej, no bez vyložených gólových príležitostí. Pološance zmarili spoľahliví gólmani a tak nečudo, že po prvej tretine svietili na ukazovateli skóre dve nuly. Rapídny obrat nastal v druhej časti. V nej vlci doslova priklincovali hostí k vlastnej svätyni a na brankára hostí spustili oheň a síru. Šance Sekáča,Novotného, Mataia, Kuřítka však ostali trestuhodne nevyužité. Hosťujúcu bránu odklial až v 31.min. Mráz po peknej Nedvedovej akcii. Po góle vlci na chvíľu „stiahli chvosty“, no táto pasivita čiastočne vyplývajúca z únavy, priniesla vietor do plachiet Stupina. To, v presilovke v 37.min vyrovnalo, v polovici tretej tretiny sa Bukarcovovým gólom ujalo vedenia a s vlkmi , ktorí už „ťahali nohy po ľade“ to nevyzeralo najlepšie. Obdivuhodne však zabojovali a Sekáč nádherným gólom 4.minúty pred koncom riadneho hracieho času poslal zápas do predĺženia. Hneď v jeho úvode vylúčil hlavný arbiter domáceho hráča za diskutabilný faul . Hostia ponúknutú šancu využili a Bukarcev rozhodol o ich víťazstve.

Aleš Totter (tréner domácich) : „Celý zápas sme boli lepším tímom, mrzia hlavne nepremenené šance v druhej tretine. V tej poslednej sa na hráčoch začínala prejavovať únava, hrať s trinástimi korčuliarmi je namáhavé. Cením si na tíme, že v závere chalani zabojoval a dokázal urvať aspoň ten jeden bod. V predĺžení sme išli zbytočne do troch a po chybe gólmana sme inkasovali. Opakujem však, že vzhľadom na okolnosti sme vďační i za takýto výsledok.“

Tatranskí vlci – Kapitan Stupino 2 – 3 pp

Tretiny: 0:0, 1:1, 1:1 – 0:1, Góly: 31. Mráz (Nedvěd), 56. Sekáč (Novotný) – 38. Mironov (Zotov), 49. Bukarcov (Zotov), 63. Bukarcov (Zotov , Mironov). Vylúčenia: 6:4 na 2 min, navyše Malec osobný trest DKZ za NESPH Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:31. Rozhodcovia: Kantinov – P. Korba, M. Korba. Diváci: 915.

Tatranskí Vlci: Holzer – Malec, Nedvěd, Motejlek, Duriš – Novotný, Ježek, Sekáč – Mráz, Matai, Mikyska – Kuřítko, Šaršok, Hrouda

Kapitan Stupino: Jakubovskij – Mironov, Sazonov, Dostavalov, Badulin, Kazakov, Li, Bukancev, Lotenkov – Bukarcov, Zotov, Kučkin – Skladničenko, Popov, Tomilin – Isajev, Mamikanjanc, Kuznecov – Moroz, Epimakin, Danilov

Foto : Michal Buza