JAB Rôzne

Zachytené objektívom: Na sídlisku Západ v Spišskej si užili Lepšejší deň

Súťaže, hudbu, tanečné vystúpenie či profesionálnych športovcov prinieslo na sídlisko Západ podujatie, ktoré sa konalo vo sviatočný deň.

Zdroj: Dnes24.sk

Tráviť voľný čas von a nesedieť len za počítačmi. S cieľom vytiahnuť deti a mládež späť na ulicu pripravilo občianske združenie Mladí ľudia a život v spolupráci s mestom a tanečnou skupinou Denzz Industry na sídlisku Západ podujatie s názvom Lepšejší deň.

Celodenný program vystavaný z rôznych súťaží, hudby a dobrej nálady sa konal na školskom ihrisku. Zmerať sily pri rôznych disciplínach si mohli aj tí najmenší. Väčší si zahrali s profesionálmi basketbal a zasúťažili si s nimi aj v hádzaní lopty na kôš.

Sviatočné popoludnie spestrilo vystúpenie domácej tanečnej skupiny Denzz Industry, ktorá po vystúpení naučila niečo zo svojho umenia aj deti, ktoré si to chceli vyskúšať.

Lepšejší deň nebol prvou tohtoročnou akciou. Ako povedal predseda OZ Mladí ľudia a život Matej Farky Farkalín, prvý takýto deň zorganizovali v centre mesta, kde malo podujatie veľký úspech. Preto sa rozhodli prísť aj na novoveské sídliská. Súčasťou akcie bola aj zbierka školských pomôcok určená pre Spišskú katolícku charitu.

Na Lepšejší deň sa môžu tešiť už onedlho aj na sídlisku Mier, kde sa bude akcia konať v posledný augustový deň na detskom ihrisku na Jilemnického ulici. Prvý semptember spríjemný toto podujatie obyvateľom na sídlisku Tarča, kde sa uskutoční na detskom ihrisku na Javorovej ulici.

Ako to vyzeralo na sídlisku Západ si môžete pozrieť v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Na sídlisku Západ sa konala zaujímavá akcia: Pozrite si to na FOTKÁCH
24
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie