Zabojuje o kreslo hlavy mesta: Riaditeľ školy bude kandidovať na primátora Spišskej

Rozhodol sa zabojovať o funkciu hlavy mesta. Kandidovať na primátora Spišskej Novej Vsi bude aj riaditeľ školy.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Zabojuje o kreslo hlavy mesta: Riaditeľ školy bude kandidovať na primátora Spišskej
Zdroj: TASR

Komunálne voľby sa už pomaly ale isto blížia. K volebným urnám pôjdeme dňa 10. novembra, aby sme si zvolili starostov, primátorov či poslancov. Inak to nebude ani v našom meste.

Súčasný primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný je vo svojej funkcii už tretie volebné obdobie a ako pre náš portál uviedol, to je aj jeho posledným na tomto poste.

„Na začiatku tohto volebného obdobia som sa vyjadril, že to je tretie a zároveň moje posledné. Nezmenil som názor a to, čo platilo pred štyrmi rokmi, platí aj teraz. Takže na primátora mesta Spišská Nová Ves už kandidovať nebudem,“ vyjadril sa pre náš spravodajský portál. Viac sa dočítate v článku. Ján Volný sa tak už o primátorský post v tohtoročných komunálnych voľbách uchádzať nebude.

Medzi primátorskými kandidátmi v Spišskej však nájdete dlhoročného riaditeľa gymnázia na Školskej a poslanca mestského zastupiteľstva Jozefa Kačengu. Ako pre náš portál potvrdil, o post primátora sa bude uchádzať ako občiansky kandidát.

„Chcem ponúknuť mestu svoje manažérske a ľudské prednosti,“ uviedol pre náš spravodajský web J. Kačenga dôvod svojho rozhodnutia zabojovať o funkciu hlavy mesta. Téme komunálnych volieb a primátorských kandidátov sa budeme venovať aj v ďalších dňoch, nezabudnite nás preto sledovať aj naďalej.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk