Vyvrcholením leta na Spišskom hrade bude podujatie Tajomná noc: Na toto sa dá tešiť

Vyvrcholením kultúrneho festivalu Leto na hrade bude v piatok (25.8.) podujatie Tajomná noc na Spišskom hrade. V dvoch vstupoch, o 20.00 a 21.30 h na hrade ožijú najzaujímavejšie legendy viažuce sa k pamiatke UNESCO.

Ilustračný obrázok k článku Vyvrcholením leta na Spišskom hrade bude podujatie Tajomná noc: Na toto sa dá tešiť
Zdroj: TASR

Súčasťou programu budú aj živé sochy. „Žigmund Luxemburský, princezná Šad, rytier Šarško, krásna Hedviga či pochabá Dorka, prinesú svoje príbehy v predstavení, kde spolu s nimi vystúpia šermiari, orientálne tanečnice, cigánska tanečnica, stredoveký trubadúr,“ uviedla Dáša Uharčeková Pavúková zo Slovenského národného múzea – Spišské múzeum v Levoči, pod ktoré Spišský hrad patrí.

Návštevníci sa dozvedia, ako chcel rytier Šarško dobyť hrad, ako Dorka vyskočila z okien hradného paláca, ale i to, ako sa Hedviga pomiatla. Uvidia dar určený pre tatársku princeznú Šad a cisára Žigmunda Luxemburského zahľadeného do krásnej cigánky.

„Počas celého Leta na hrade sa návštevníci mohli stretnúť so živými sochami pripravenými podľa legiend, ktoré súvisia so Spišským hradom. Toto predstavenie ukončuje sériu tohtoročných divadelných piatkov na hrade a zároveň predstaví spoločne všetky živé sochy,“ uviedla Uharčeková Pavúková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame