Streda 24. júl 2019 Vladimír  23 °C
Jana Buvalová Kultúra

Vyrazte si cez víkend aj za oddychom: Čo môžete zažiť v našom meste?

Víkend a oddych, to k sebe jednoducho patrí. A relax si môžete dopriať v našom meste aj na podujatiach. Vyselektovali sme z nich viacero tipov.

Ilustračný obrázok k článku Vyrazte si cez víkend aj za oddychom: Čo môžete zažiť v našom meste?
Zdroj: Dnes24.sk

28. Vianočný trh

8. – 9. decembra 2018, Letná ulica

Vianočný trh v Spišskej Novej Vsi pokračuje aj počas víkendu a je už 28. v poradí. Tešiť sa môžete na približne okolo 130 predajcov s predajom spotrebného a potravinárskeho tovaru, tiež ponukou občerstvenia a stravovania.

Mikulášsky výstup na Tomášovský výhľad

8. decembra 2018 o 8:45, zraz pri železničnej stanici

Klub slovenských turistov AC Lokomotíva Bane Spišská Nová Ves pripravil výstup pod názvom Mikulášsky výstup na Tomášovský výhľad. Odchod osobným vlakom o 8:51 do Spišských Tomášoviec .Turistická trasa: zastávka Spišské Tomášovce – Spišské Tomášovce – Tomášovský výhľad (645 m.n.m) – Čingov, Ďurkovec – Čingov – reštaurácia Ihla (ukončenie turistickej sezóny pri mikulášskej kapustnici) – Čingov – Smižany, Maša – Smižany (autobus, vlak).

Super Taxík

8. decembra 2018 o 17:00, kino Mier

Malé autíčko Vilko má veľký sen – chce sa stať kráľom ciest vo svojom rodnom meste Gasket City. Naviac je „až po dušu“ zamilovaný do modelky Belly. Lenže v ceste mu stojí jej priateľ Ben a tiež zlý nákladiak Kaiser, ktorý Bellu unesie. Vilko čoskoro zistí, že zostať verný sám sebe je ťažšia úloha ako získať osobnú slávu a tiež srdce svojej lásky.

Korčuľovanie s primátormi

8. decembra 2018 od 17:30, Zimný štadión

V sobotu môžete svoj voľný čas využiť aj na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi, kde sa chystá mikulášske korčuľovanie s primátormi a osobnosťami mesta. Okrem korčuľovania bude pripravený aj zábavný program a mikulášske prekvapenie.

Reštavrácia

8. decembra 2018 o 19:00, Spišské divadlo

Známy štúrovský spisovateľ Ján Kalinčiak vo svojom diele Reštavrácia, ktoré zdramatizoval Vladimír Hurban Vladimírov, satirickým a humorným spôsobom zachytáva volebné peripetie slovenských zemanov v polovici 19. storočia. V inscenácii zažijete okrem vtipných dialógov a komických situácií aj množstvo zábavy – spevy, tance a všeobecné veselie.

Poručík z Inishmore

8. decembra 2018 o 19:00, divadlo Kontra

Jedného dňa na ostrove Inishmore tragicky zahynie… kocúr. Táto na prvý pohľad banalita, spustí reťaz neuveriteľných a nečakaných udalostí, ktoré vám priblížia v sobotu večer herci divadla Kontra.

Kurz maľovania na vodnú hladinu

9. decembra od 13:00, Materské centrum Dietka

Nechajte sa očariť tureckou technikou EBRU. Budete prekvapení, aké nádherné veci dokážete vytvoriť. Počas kurzu získate teoretické i praktické vedomosti o tejto technike. V nádobe formátu A4 sa naučíte vytvárať základné vzory pomocou špeciálnych drôtikov a hrebeňov.

Tri prasiatka a vlk

9.decembra 2018 o 16:00, Spišské divadlo

Klasickú krochkajúca rozprávka o troch ružových pupkáčoch – Ňafovi, Nifkovi a Ňufke, ktorí na vlastnej prasiatkovskej koži pocítia, že postaviť si domček je oveľa dôležitejšie, ako napchávať sa žaluďmi a leňošiť si budú môcť pozrieť najmenší v nedeľu popoludní v Spišskom divadle.

Pleško a strieborná Borka

9. decembra 2018 o 16:00, Matica slovenská

Pleško a Strieborná Borka sú susedia žijúci na železničnej stanici, ktorí sa cítia osamelo. Vďaka slimákovi dostávajú pozvanie na výlet čarovným vláčikom… Obaja túžia iba po jednom: aby nikto nebol na svete sám. Po predstavení čaká na deti animačný program.

Do plaviek!

9. decembra 2018 o 19:00, kino Mier

Keď depresívny Bertrand trpiaci krízou stredného veku, odpovie na inzerát, ktorý hľadá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plávania (áno, máme na mysli mužské akvabely) netuší, že v amatérskom družstve nájde nielen priateľov, ale i novú chuť do života. Komédia nielen o tom, ako dlho musíte zadržať dych, aby ste prežili život.

A na spomínanom Vianočnom trhu v Spišskej Novej Vsi sme sa boli pozrieť už pri jeho štarte aj my. Vychutnajte si z neho obrázky v priloženej fotogalérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

FOTOREPORTÁŽ: V našom meste sa už rozbehol 28. Vianočný trh
32
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk