Iné športy

Vybojovala zlato: Novovešťanka Zoja úspešná na Svetovom pohári mládeže v karate

Svetový pohár mládeže v Taliansku bol pre kategóriu kadetov, juniorov zaradený ako nominačný na ME. Z našich karatistov sa najviac darilo Zoji.

Ilustračný obrázok k článku Vybojovala zlato: Novovešťanka Zoja úspešná na Svetovom pohári mládeže v karate
3
Zdroj: Karate klub IGLOW

V dňoch 13.-15. decembra 2019 sa konal Svetový pohár mládeže v Taliansku Venice/Jesolo 2019, ktorý je pre kategóriu kadetov, juniorov zaradený ako nominačný na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov, U21 2020 v Ma­ďarsku.

Ako nám ozrejmili kompetentní, na tejto súťaži sa z karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves zúčastnili 5 cvičenci a to Zoja Zimnikovalová, Sára Krivdová, Maroš Janovčík, Jakub Černický a Juraj Černický. Tejto svetovej súťaže sa zúčastnilo celkom 3180 cvičencov z 2460 klubov z 65 krajín z celého sveta.

Najviac sa darilo Zoji Zimnikovalovej, ktorá si vybojovala 1 miesto.

Zoja Zimnikovalová súťažila v kategórii Junior Kumite Female –59 kg , v ktorej bolo 98 štartujúcich.

• finálový zápas vyhrala nad ELISABETH EMMA-MARIE (FRA) 1:0

Oslovili sme aj samotnú víťazku, aby sme sa spýtali na jej pocity pár dní po veľkom úspechu. „Je to neopísateľný pocit získať takéto umiestnenie, pretože to bola náročná súťaž. V kategórii som mala veľa súperiek a celkovo to bola veľká súťaž, čiže ma to veľmi teší a možno o to viac, že teraz sa mi nedarilo na zahraničných súťažiach tak, ako som chcela. Konečne to vyšlo a som šťastná," prezradila Zoja.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.