Jana Buvalová Kultúra

Výber podujatí pre Novovešťanov: Odštartuje filmový festival aj medzinárodné preteky

Počas aktuálneho týždňa si v našom meste prídu na svoje milovníci kultúry aj športu. Prinášame vám prehľad podujatí, na ktoré sa oplatí skočiť.

Ilustračný obrázok k článku Výber podujatí pre Novovešťanov: Odštartuje filmový festival aj medzinárodné preteky
Zdroj: Dnes24.sk

Úplná láska → Be2Can 6

4. novembra 2019 o 19:00, kino Mier

BE2CAN – šiesty ročník prehliadky filmov zo špičkových medzinárodných filmových festivalov umožní divákom uvidieť víťazné filmy premietané na festivaloch v Berlíne, Benátkach a Cannes. Ako prvú si budeme môcť pozrieť drámu o dvoch sestrách, ktoré sa stretávajú po dlhom čase. Hoci sú veľmi rozdielne, opätovne k sebe nachádzajú cestu a spoznávajú vzájomnú blízkosť, ktorá im pomôže prekonať tragickú rodinnú situáciu.

Jesenný koncert ZUŠ

5. novembra 2019 o 17:00 , koncertná sála ZUŠ

Základná umelecká škola v Spišskej Novej Vsi pripravila milovníkov hudby na jesenný koncert, ktorý sa uskutoční v koncertnej sále umeleckej školy.

Filmový klub / Jiří Suchý

5. novembra 2019 o 19:00, kino Mier

Muž deviatich remesiel, divadelník, spevák, hudobník, textár, básnik, skladateľ, spisovateľ, filmár, grafik, výtvarník, divadelný režisér… A predovšetkým legenda českej kultúry, ktorá ovplyvnila niekoľko generácií. To je Jiří Suchý, o ktorého životnej ceste, veľakrát neľahkej, natočila dokumentárny film Olga Sommerová.

Life kouč

6. novembra 2019 o 19:00, divadlo Kontra

Life kouč je komediálny príbeh dvoch ľudí, z ktorých jeden nachádza svoje miesto v džungli života a druhý si uvedomí, že cesta, ktorou šiel doteraz, nevedie tam, kam by si želal…

Mladý Ahmed → Be2Can 6

7. novembra 2019 o 19:00, kino Mier

Belgický tínedžer, ktorý prijal extrémistický výklad Koránu, plánuje sprisahanie, aby zabil svojho učiteľa. Film z dielne majstrov sociálnej drámy – belgickej režisérskej dvojice bratov Dardennovcov s výsostne aktuálnou témou.

Medzinárodné preteky v short tracku

8. – 10. november 2019, Zimný štadión

Spišská Nová Ves privíta vo svojom športovom stánku opäť rýchlokorčuliarov – šortrekárov z celého sveta. Účasť prisľúbilo 195 športovcov z trinástich krajín v kategórii dospelých, juniorov a žiakov. Na ľadovej ploche medzi sebou zabojujú pretekári z Austrálie, Ruska, Rakúska, Česka, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Poľska, Slovinska, Srbska, Chorvátska, Ukrajiny a Slovenska.

Manželské hry

8. novembra 2019 o 19:00, Spišské divadlo

Dej sa odohráva počas navonok pokojného večierka dvoch partnerských dvojíc. Komické situácie zo začiatku hry sa začínajú meniť na dramatické v okamihu, kedy vychádza najavo, že títo štyria ľudia sú poprepletaní radom rozličných vzťahov, ktoré doteraz neboli verejné a známe ich partnerom. Nakoniec hra dospeje k veľmi prekvapivému rozuzleniu.

5. výročie Smejko a Tanculienka

9. novembra 2019 o 14:30 a 17:00, Dom kultúry Mier

Piate výročie populárna dvojica Smejko a Tanculienka oslávi aj v našom meste najväčšími rozprávkovými a tanečnými hitmi. Predstavenie je vhodné pre deti od 2 rokov.

Perinbaba

10. novembra 2019 o 16:00, Spišské divadlo

Nesmrteľný príbeh o rozprávkovej Perinbabe, v ktorom láska a dobro porazia zlobu a chamtivosť si budeme môcť pozrieť v nedeľu popoludní v Spišskom divadle.

Verejné korčuľovanie

10. novembra 2019 od 17:30, zimný štadión

Nedeľný podvečer môžete stráviť aj aktívne na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania pre ktorých bude štadión otvorený dve hodiny.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V krajskom meste sa konal 45. ročník medzinárodných automobilových pretekov Rally Košice. Viac v priloženom videu.

Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie