Iné športy

Volejbalový víkend v Spišskej: Takto sa v zápasoch darilo juniorkám a starším žiačkam

Svoje posledné zápasy sezóny odohrali cez víkend juniorky. Tie si zmerali sily s Košicami. Staršie žiačky potvrdili postup z druhého miesta do baráže.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalový víkend v Spišskej: Takto sa v zápasoch darilo juniorkám a starším žiačkam
Zdroj: VK SNV

Juniorské volejbalistky Spišskej Novej Vsi čakali počas uplynulého víkendu posledné zápasy sezóny. Juniorky sezónu síce neukončili víťazne, ale skončili celkovo piate.

„Škoda, že sa nám nepodarilo ukončiť sezónu víťazne, o nič nám však už nešlo. Skončili sme na 5.mieste, zažili víťazstvá aj prehry. Verím, že dievčatá majú zo sezóny veľa pozitívnych zážitkov a zase sa niekam o krôčik posunuli. Chcela by som im poďakovať za prácu počas celej sezóny a popriať tým hráčkam, ktoré ešte odohrajú kadetské M-SR veľa úspechov a tým, ktoré maturujú zasa veľa šťastia za zeleným stolom,” povedala trénerka junioriek Lenka Mihaliková.

1.zápas: Majerská, Kozaková, Kostelníková,Val­košáková, Drabiščáková, Tökölyová (libero Kotradyová)

2.zápas: Majerská, Valkošáková, Kostelníková, Tökölyová, Drabiščáková, Masloviaková (libero Kotradyová, Morihladková)

VK SNV – VK Slávia TU Košice 2:3 (-23,9,12,–18,–8) a 0:3 (-18,–8,–23)

Staršie žiačky svoje posledné kolo odohrali s Popradom a obidva zápasy vyhrali. „V poslednom kole sme Popradu v prvom zápase nedali veľa šanci na zvrat, potrebovali sme prvý zápas vyhrať a tak aj k tomu hráčky pristupovali. Zodpovedne a v plnom nasadení sme jednoznačne potvrdili postup do baráže z druhého miesta. Potešila ma súhra nahrávačky so smečiarkami a série kvalitných podaní. V obrane v poli mali krásne zákroky aj obidve liberá. Na začiatku kalendárneho roka 2019 sme si dali jasný cieľ, postup do baráže, a to sa vďaka všetkým 11 hráčkam podarilo,“ zhodnotil tréner starších žiačok Ladislav Ďuriško.

Základná zostava: Puškárová, Palitefková, Valentová, Ďurišková, Spišská, Mizeráková, libero Barabásová a Stašíková (striedali Ivančáková, Klingová, Hrušovská)

VK SNV – VK Junior 2012 Poprad 3:0 (10,13,22) a 3:2 (17,–18,12,–9,9)

A viete, že našim seniorským plavcom sa darilo na majstrovstvách? Viac v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Seniorskí plavci zo Spišskej bojovali na majstrovstvách. A darilo sa im
3
Galéria

Titulná foto: Juniorky VK SNV

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie