Iné športy

Volejbalové Majstrovstvá SR junioriek: Našim dievčatám sa tento rok nedarilo

Počas uplynulého víkendu sa konali v Stropkove Majstrovstvá Slovenska junioriek vo volejbale. Zúčastnili sa ich aj volejbalistky zo Spišskej.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalové Majstrovstvá SR junioriek: Našim dievčatám sa tento rok nedarilo
Zdroj: Igor Murko

Trénerka Lenka Mihaliková nominovala na M-SR junioriek 17 hráčok. V Stropkove sa v dvoch halách odohralo spolu 20 zápasov, pričom každé zo zúčastnených družstiev odohralo spolu 5 zápasov. Hralo sa systémom dvoch skupín po 4 družstvách každý s každým a potom krížovým systémom.

Naše juniorky v piatok v prvom zápase podľahli ŠŠK Bilíkova až po boji 2:3, aby poobede podľahli Liptovskému Hrádku opäť 2:3. V sobotu to nebolo o nič lepšie a po ďalších dvoch prehratých zápasoch sa ocitli v hre o 7. miesto. Svoj posledný zápas na M-SR odohrali v nedeľu so Zvolenom. Ten prehrali 1:3 a obsadili celkové 8. miesto.

„Dievčatá začali turnaj výborne a nad Bilíkovou Bratislava viedli dokonca 2:1 na sety. Potom sa však akoby zľakli a stretnutie prehrali. Podobne to bolo s Liptovským Hrádkom a aj s Levicami. Ešte v sobotu doobeda sme mali postup do skupiny 1.-4. vo svojich rukách, ale ukázalo sa, že Nitra bola nad naše sily. Umiestnenie je síce dané, ale myslím si, že sme mali na viac. V tíme boli aj staršie žiačky, ktoré svoje M-SR ešte len budú mať, takže pre nich to bola výborná škola nielen volejbalu, ale aj herných situácií a herného napätia, “ vyjadrila sa trénerka junioriek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Zdroj: VK SNV

Rýchle správy

Najčítanejšie