Monika Földešiová Iné športy

Volejbal: Bojnovnosťou za víťazstvom!

V uplynulom víkende sa odohrali ďalšie zápasy volejbalovej extraligy žien i mužov. Všetky nitrianske celky využili výhodu domáceho prostredia, krátko pred play off tak upevňuje svoje pozície.

Extraliga mužov, 9. kolo skupiny o 5.-10. miesto VK Ekonóm SPU Nitra – TJ Spartak Myjava 3:2 (-20, 20, –26, 20, 12) 124 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sloboda, 100 divákov Viac bojovné ako volejbalové stretnutie, v ktorom ukázalo domáce družstvo napriek zlému vývoju v zápase veľkú bojovnosť. Šancu dostali aj viacerí mladí hráči, ktorí ukázali, že dokážu zvládnuť náročný zápas s ťažkým súperom. Týmto zápasom Ekonóm definitívne potvrdil celkové 6. miesto po skončení nadstavbovej časti extraligy mužov v skupine o 5. až 10. miesto.

Extraliga žien, 27. kolo: UKF Nitra – VK Spišská Nová Ves 3:2 (-13, –23, 21, 22, 9) [color=#0000ff]­VIDEO[/color] 120 minút, Rozhodovali: Malík a Sarka, 100 divákov

COP Nitra – AC UNIZA Žilina 3:1 (-19, 25, 14, 20) 104 minút, rozhodovali: Smolko, Mokrý, 100 divákov

Ekonóm čaká ešte posledný zápas s Trenčínom, UKF s Paneurópou a COP so Spišskou Novou Vsou. Všetky zápasy sa odohrajú na pôde súpera.

Konečné umiestnenie pred play off: VK Ekonóm 6. miesto UKF 4. miesto COP 5. miesto