Jana Buvalová Komunálne voľby

Voľby v susednej Levoči? Títo ľudia sa tam uchádzajú o post primátora

Prinášame vám informácie, kto všetko sa uchádza o funkciu primátora v susednej Levoči. O post hlavy kráľovského mesta sa uchádza celkovo päť ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Voľby v susednej Levoči? Títo ľudia sa tam uchádzajú o post primátora
Zdroj: Dnes24.sk

Komunálne voľby sa už pomaly blížia. Kandidátne listiny na post primátora/ starostu či poslancov museli záujemcovia odovzdať do 11. septembra. Tak tomu bolo aj v susednej Levoči. A práve na ňu sme sa teraz v našom článku zamerali, konkrétne na to, kto sa tam uchádza o primátorské kreslo.

Zapisovateľka volebnej komisie Jarmily Lisoňovej nám prezradila, že v Levoči sa v pondelok už konalo úvodné zasadnutie mestskej volebnej komisie, na ktorom jej členovia posudzovali kandidátne listiny a následne rozhodli o zaregistrovaní, alebo nezaregistrovaní kandidátov.

O post primátora Levoče sa uchádzajú piati kandidáti. Z toho sú traja muži a dve ženy, medzi ktorými je aj súčasná zastupujúca primátorka Levoče.

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby primátora mesta Levoča

  • 1. Vladimír Adamkovič, RNDr., 53 rokov, živnostník, riaditeľ TV Levoča, nezávislý kandidát
  • 2. Lýdia Budziňáková, JUDr., 43 rokov, zástupkyňa primátora, Kresťanskodemo­kratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, SPOLU – občianska demokracia, NOVA, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita
  • 3. Ľubomír Komara, Bc., 46 rokov, administrátor, SMER – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
  • 4. Mária Mlynárová, 68 rokov, podnikateľka, nezávislá kandidátka
  • 5. Miroslav Vilkovský, Ing., MBA, 51 rokov, riaditeľ odboru NKÚ SR, nezávislý kandidát

V Levoči si v deň volieb budú voliť aj 19 mestských poslancov v dvoch volebných obvodoch. V prvom volebnom obvode sa o deväť voľných kresiel uchádza 43 zaregistrovaných kandidátov, v druhom volebnom obvode sa o desať kresiel uchádza 31 zaregistrovaných kandidátov.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie