Krimi

Vodičku taxi služby v Spišskej zastavila polícia: Pod vplyvom drog rozvážala klientov

Vodička bola podľa polície podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Odber biologického materiálu však nedopadol veľmi dobre.

Ilustračný obrázok k článku Vodičku taxi služby v Spišskej zastavila polícia: Pod vplyvom drog rozvážala klientov
Zdroj: TASR

Ako informovala hovorkyňa KR PZ Košice Jana Mésarová, dňa 23. novembra hliadka pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice spozorovala na Duklianskej ulici v Spišskej Novej Vsi osobné motorové vozidlo značky Škoda, ktorého vodička nedala znamenie o zmene smeru jazdy.

Podľa slov hovorkyne predpísaným spôsobom policajná hliadka vozidlo zastavila a vykonala kontrolu.

„Vodička bola podrobená dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vzhľadom na to, že vodička javila známky požitia omamných a psychotropných látok, na zistenie ich požitia bol u nej nariadený odber biologického materiálu," ozrejmila Mésarová.

Ako doplnila, vodičke bol zadržaný vodičský preukaz a ďalšia jazda zakázaná. „Výsledok toxikologického vyšetrenia na zistenie požitia omamných a psychotropných látok bol pozitívny."

Správny orgán, príslušný okresný dopravný inšpektorát, v danej veci zatiaľ nerozhodol o sankcii za spáchanie priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. „Za tento priestupok je možné v správnom konaní uložiť sankciu vo výške od 200 do 1000 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá až do 5 rokov," uzavrela policajná hovorkyňa.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie