Veronika Ondo-Cholewová Krimi

Vodič (35) narazil do stojaceho vozidla, z miesta nehody ušiel s alkoholom v krvi

Muži zákona informovali o nehode v okrese Spišská Nová Ves, pri ktorej asistoval alkohol.

Ilustračný obrázok k článku Vodič (35) narazil do stojaceho vozidla, z miesta nehody ušiel s alkoholom v krvi
Zdroj: TASR

Polícia priniesla informácie o nehode v okrese Spišská Nová Ves, ktorá sa stala včera krátko po 16-tej hodine, asistoval alkohol. Nehoda sa zaobišla bez zranení.

Vrátil sa peši

„Vodič vozidla zn. Audi viedol vozidlo po Tomášovskej ulici v Smižanoch smerom na malý podjazd, kde na križovatke s ulicou Slovenského raja sa plne nevenoval vedeniu vozidla, prešiel do protismeru, kde narazil do stojaceho vozidla odťahovej služby zn. Iveco a z miesta ušiel,“ uviedli muži zákona.

Podľa polície sa po chvíli na miesto nehody vrátil peši. Tam ho už policajti, ktorí udalosť na mieste dokumentovali, podrobili dychovej skúške.

Nafúkal

„Na displeji prístroja sa ukázala pozitívna hodnota 0,87 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,84 promile,“ policajti dodali, že vodiča, 35-ročného miestneho muža, ako podozrivého zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky na mieste zdržali a po vykonaní potrebných úkonov bol zo zadržania prepustený, nakoľko pominuli dôvody jeho zadržania.

K spáchaniu tohto skutku sa podľa polície priznal. „Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a v súčasnosti vykonáva potrebné vyšetrovacie úkony trestného konania, v rámci ktorého je potrebné objektívne určiť hladinu alkoholu v krvi v čase spôsobenia dopravnej nehody, ako aj vyčíslenie spôsobenej škody,“ uzavrela polícia.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie