Oliver Buza Iné športy

Víťazná domáca rozlúčka volejbalistiek

Volejbalistky extraligovej Spišskej Novej Vsi sa so svojimi vďačnými divákmi rozlúčili víťazstvom. V duele o piate miesto privítali hráčky Centra olympijskej prípravy Nitra a po zodpovednom výkone ich zdolali presvedčivo 3 - 0. Pod Zoborom im tak sta

Prvý set bol pod domácou taktovkou. Pestrou hrou v útoku i defenzíve ho domáce vyhrali 25 –17.Druhé dejstvo prinieslo vyrovnanejší volejbal. Hosťujúci tím podstatne zlepšil príjem, častejšie zablokoval útočné ataky Spišiačok a do stavu 18 –18 sa súperky naťahovali o každý bod.

Potom však prišla na servis Kubová a ako správna kapitánka vzala osud druhej sady do svojich rúk a set úspešne dopodávala 25 –18. To mladými Nitrankami otriaslo natoľko, že v sete číslo tri už nenašli protizbraň na rozbehnuté domáce, ktorým napokon podľahli 0 –3.

Majka Hnátová (SNV) ://„Dnešný zápas bol celkom fajn, hoci sme sa po trojtýždňovej pauze trochu dlhšie rozbiehali, čo nie je celkom optimálne. Nakoniec sme to však víťazne zvládli. Domáce lúčenie bolo náročné, s týmto publikom, ktoré je najlepšie na Slovensku sa lúči ozaj ťažko. Ďakujeme im za celosezónnu podporu“.//