Víkendové podujatia lákajú: Aj toto môžete v našom meste a okolí zažiť...

Prvý marcový víkend je už tu. Ešte naň nemáte plány? Možno sa necháte zvábiť našimi tipmi na podujatia, ktoré sa počas neho v našom meste a okolí uskutočnia.

Jana Buvalová
Ilustračný obrázok k článku Víkendové podujatia lákajú: Aj toto môžete v našom meste a okolí zažiť...
Zdroj: ruzomberok.dnes24.sk

Jazda ohňa

3. marca 2018 o 15:00, Levočská dolina

Koniec jarných prázdnin môžete stráviť aj na zaujímavej akcii v susednej Levoči. Práve tam v lyžiarskom stredisku sa chystá piaty ročník sprievodu lyžiarov a snowboardistov s horiacimi fakľami. Okrem toho sa môžete tešiť na rôzne súťaže či diskotéku. Nebude chýbať ani ohňostroj.

Včielka Maja 2: Sladké hry

3. a 4. marca 2018 o 15:30, kino Mier

Novú rozprávku o známej včielke si deti môžu pozrieť počas víkendu v kine Mier. Včielka Maja poletí za Jej Veličenstvom včeľou Cisárovnou poprosiť o to, aby sa jej úľ mohol zúčastniť slávnych Sladkých Hier. Včelia Cisárovná Maji vyhovie, ale ak Maja prehrá, jej úľ príde o všetky zásoby medu. Podarí sa Včielke Maji a jej kamarátom Sladké hry vyhrať?

Vínohľady

3. marca 2018 o 17:00, čajovňa Alchýmka

Sobotu si môžete spríjemniť autorským čítaním básní a textov od troch mladých spisovateľov. Terézia Janikovská, Maroš Mariančík a Dominik Bačkay vás vtiahnu do sveta pera, myšlienok a pocitov, ktorý vo vás zanechá emocionálnu stopu. Počas tohto podujatia vám predstavia ich prvú básnickú zbierku “Poľné kvety” o mladosti, láske a kráse každodenného života. Akciu bude otvárať a zatvárať nádherný spev Veroniky Kacvinskej a večerom vás bude sprevádzať Simona Hovančíková.

Tlmočník

3. a 4. marca 2018 o 19:00, kino Mier

Svojrázne roadmovie o dvoch pánoch, ktorí cestujú krížom cez Slovensko, aby spoznali pravdu o vlastnej minulosti. Oscarový režisér a publikom milovaný český filmár Jiří Menzel v novej snímke stvárnil asketického tlmočníka Aliho. Jeho partnera, rakúskeho učiteľa a bonvivána so slabosťou pre alkohol a pekné ženy, si z chuti zahral popredný rakúsky herec Peter Simonischek, nositeľ Európskej filmovej ceny Felix za najlepšieho herca roku 2016 za nemeckú komédiu Toni Erdmann, ktorá bola nominovaná aj na Oscara.

Palculienka

4. marca 2018 o 16:00, Spišské divadlo

Nedeľné popoludnie bude v Spišskom divadle opäť patriť deťom. Tešiť sa môžu na jednu z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, ktorá je príbehom maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka je jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Ako dopadne jej putovanie za šťastím sa dozviete na konci týždňa.

Verejné korčuľovanie

4. marca 2018 od 17:30, Zimný štadión

Počas víkendu môžete zrelaxovať aj aktívne a stráviť dve hodinky na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi pri korčuľovaní. Zimný štadión bude pre priaznivcov tohto zimného športu otvorený v nedeľu od 17:30.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame