Pavol Hrabovský Kultúra

Víkend v znamení filmu, koncertov a letnej zábavy: TOP udalosti na víkend v Spišskej

Letné horúčavy vyháňajú do ulíc nielen ľudí, ale aj nové akcie. Bude to film, koncert alebo výlet do prírody? Inšpirujte sa redakčným výberom!

Ilustračný obrázok k článku Víkend v znamení filmu, koncertov a letnej zábavy: TOP udalosti na víkend v Spišskej
Zdroj: pixabay.com

Veľké dobrodružstvo malej pandy

14. augusta o 17:00 hod., Kino Mier

Víkend začína pravou filmovou zábavou pre tých najmenších! Veľký hnedý medveď Brum Brum si žije svoj pokojný život, až kým mu jedného dňa popletený bocian nedoručí omylom zvláštnu zásielku – malú pandu. Ako všetky mláďatá, aj táto panda je roztomilá, ale veľa plače a rozhodne nepatrí do Brum-Brumovho lesa. Nezostáva mi nič iné, len s pomocou priateľov nájsť pande správny domov.

Michaela Regecová

14. augusta o 18:00 hod., Zlatá pivnička

Skvelá gitaristka, Michaela Regecová, prichádza do Spišskej aj s jej špecialitou, ktorou je štýl fingerstyle. Koncert plný originálnych skladieb, dobrej nálady a pravej letnej atmosféry si jednoducho nemôžeš necht ujsť. Okrem dobrej hudby nebudú chýbať ani miešané drinky či dobroty z grilu.

Koncerty z veže – Radoslav Duda

14. augusta o 19:15 hod., Kostol Nanebovzatia Panny Márie

Centrum mesta, už tradične v piatok, ozvučí jeden z mnohých letných koncertov, v rámci festivalu – Kultúrne leto 2020. Tentokrát sa z veže Rímskokatolíckeho farského kostola Nanebovzatia Panny Márie ozvú tóny akordeónu. To všetko v podaní Radoslava Dudu.

Letné kino – Ženy v behu

15. augusta o 21:00 hod., Radničné námestie – pred Redutou

Bláznivá komédia o ženách, ktoré sa neboja vybehnúť šťastiu v ústrety. Věra prežila s Jindřichom úžasný život a je pevne rozhodnutá splniť jeho posledné prianie – zabehnúť maratón! Matka troch dcér v tom nevidí žiadny problém. Žiadna z nich síce zatiaľ neodbehla ani meter, ale do štartu ostávajú ešte tri mesiace. Tréner Vojta preto pripravil skvelý kondičný plán. Dcéry však majú úplne iné starosti.

Nedelné rozprávkové predstavenie – Žabí kráľ

16. augusta o:

  • 14:00 Sídl. Mier, pred Domom kultúry Mier
  • 16:00 Pódium pred Redutou
  • 18:00 Sídl. Západ, priestor pred CVČ

Pre tých najmenších sú tu opäť letné rozprávky, ktoré môžu vidieť hneď na troch miestach. Klasická rozprávka Žabí kráľ, prichádza v podaní Divadla na hojdačke zo Žiliny.

Pozrite si unikátny objav, priamo zo Spišských Vlachov. To všetko v priloženej galérií.

Sledujte náš Facebook a nenechajte si ujsť ďalšie aktuálne informácie zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Objav najstaršieho osídlenia na námestí v meste Spišské Vlachy
13
Galéria
Zdroj: TASR/Milan Kapusta
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie