Jana Buvalová Kultúra

Víkend v Spišskej na prelome mesiacov? Nákupy bez peňazí aj sviečkový pochod

Cez víkend môžete zavítať do kina, divadla či nakúpiť na burze bez peňazí. Zúčastniť sa môžete aj sviečkového pochodu.

Ilustračný obrázok k článku Víkend v Spišskej na prelome mesiacov? Nákupy bez peňazí aj sviečkový pochod
Zdroj: Dnes24.sk

Zóna bez peňazí

30. novembra 2019 od 10:00hod., Centrum voľného času

Je vám ľúto zbaviť sa vecí, ktoré sú stále v dobrom stave, no vy sami ich už nepotrebujete? Môžete nimi potešiť niekoho druhého a zároveň si sami spraviť radosť inými vecami. A to všetko bez peňazí.

Ľadové kráľovstvo 2

30. novembra a 1. decembra 2019 o 17:00hod., kino Mier

Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elsa obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve 2 musí dúfať, že sú dostatočné.

Lekárom proti svojej vôli

30. novembra 2019 o 19:00hod., Spišské divadlo

Hlavný hrdina Sganarelle, pod hrozbou ďalšej bitky, musí predstierať, že je lekárom, ktorý dokáže vyliečiť každú chorobu. Má vyliečiť dcéru pána Géronteho, ktorá zrazu onemela, ale to len z toho dôvodu, že ju otec chce vydať proti jej vôli. Potom, čo sa mu chce Géronte štedro odmeniť, sa mu toto povolanie zapáči a chce zostať lekárom už navždy.

Palculienka

1. decembra 2019 o 16:00 hod., Spišské divadlo

Jedna z najkrajších rozprávok od svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena, je príbehom maličkej dievčinky, ktorá sa zrodila z kvetu. Palculienka – jemná a krehká bytosť, sa v novom a veľkom svete cíti stratená. Podobne, ako sa cítia aj malé deti, vo svete dospelých. Dievčinku Palculienku mnohé láka a všetko by rada spoznala. Lenže svet nie je len hrejivé slnko, voňavé kvety a veselé tancovanie. Na naivné stvorenia tam číha veľa nástrah. Ako dopadne putovanie Palculienky za šťastím? Dozviete sa, keď nazriete za oponu Spišského divadla.

Svetový deň bola proti HIV / sviečkový pochod

1. decembra 2019 o 17:00 hod., Radničné námestie

OZ Mladí ľudia a život už po osemnástykrát v Spišskej Novej Vsi organizuje osvetové podujatie, počas ktorého sa snaží verejnosť informovať o víruse HIV a ochorení AIDS. V nedeľu si na Sviečkovom pochode tichou prechádzkou námestím spolu uctia zomrelých a zároveň vyjadria podporu ľuďom, ktorí sú nakazení vírusom HIV a potrebujú silu bojovať. Sviečky, stužky a teplé občerstvenie pre vás zabezpečia organizátori.

Cestopisné rozprávanie: Južné Mexiko

1. decembra 2019 o 18:00 hod., Čajovňa Alchýmka

Cestopisné rozprávanie Radoslava Vojtkovského o Yucatane a jeho roadtrip juhom Mexika. Dozviete sa o dnešnej situácii v krajine, mayských zrúcaninách a dôvodoch, prečo je táto krajina cestovateľsky príťažlivá. Vstupné dobrovoľné.

Last Christmas

1. decembra 2019 o 19:00 hod., kino Mier

Kate síce vyzerá ako roztopašný čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami. Oblieka si škriatkovský kostým, cinká rolničkou a v hlave sa jej stále točí vianočný hit Georga Michaela Last Christmas. A hoci pred rokom pri komplikovanej operácií balansovala na hrane života a smrti, druhú šancu vôbec nevyužíva tak, ako by sa očakávalo.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Spišská sa zapojila do Svetového dňa boja proti AIDS aj minulý rok. Kliknite na galériu.

OBRAZOM: Spišská sa zapojila do Svetového dňa boja proti AIDS.
8
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie