Jana Buvalová Kultúra

Víkend v Spišskej a okolí bude pestrý: Spoznáme aj najkrajšieho psíka Spiša

Počas víkendu sú v našom meste a v jeho okolí pripravené rôzne lákadlá. Na svoje si prídu milovníci umenia, športu, ale aj štvornohých kamarátov.

Ilustračný obrázok k článku Víkend v Spišskej a okolí bude pestrý: Spoznáme aj najkrajšieho psíka Spiša
Zdroj: Dnes24.sk

Chlpáčik Spiša 2019

12. októbra od 9:30, útulok Šťastný psík, Matejovce nad Hornádom

Milá akcia je pripravená aj Matejovciach nad Hornádom, kde sa bude konať deň otvorených dverí spojený s 3. ročníkom súťaže o titul Chlpáčik Spiša 2019. Okrem súťaže bude v útulku veselo počas celého dňa. Návštevníci môžu útulkáčov vyvenčiť, bude sa krstiť kalendár a členovia kynologického klubu zo Sloviniek predvedú ukážku obrany či poslušnosť psíkov. Nebude chýbať ani tombola a počas celého dňa bude k dispozícii Blšáčik chlpáčik či benefičný stánok. Koláčiky, káva, čaj ako aj tradičný guláš budú taktiež súčasťou celodenného podujatia.

Pietna spomienka na Kláštorisku

12. októbra 2019 o 11:00, Kláštorisko, Slovenský raj

Horská záchranná služba, Horská služba Slovenský raj, Klub seniorov Slovenský raj, Obec Letanovce a Správa NP Slovenský raj pripravili X. pietnu spomienku so svätou omšou za obete horských nešťastí v Slovenskom raji. Opäť nastal ten čas, aby sme si zaspomínali na kamarátov a turistov, ktorým rokliny a tiesňavy Slovenského raja vzali to najcennejšie – život.

Cyklistické preteky pre deti

12. októbra 2019 od 14:00, Jazdecký areál Slávia Ferčekovce

Športový klub Ferčekovce organizuje už 6. ročník úspešnej športovej akcie pre deti od 0 do 15 rokov. Každý riadne zaregistrovaný súťažiaci je automaticky zaradený do tomboly s atraktívnymi cenami, ktorej žrebovanie prebehne po vyhodnotení pretekov. Hlavnou cenou v tombole je detský bicykel.

Fly me to the moon

12. októbra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Čierna komédia o dvoch opatrovateľkách, ktoré vedia odolať všetkému, okrem pokušeniu a malých rozhodnutiach, ktoré majú veľké následky. Prvé uvedenie na Slovensku od autorky mega úspešného titulu „Kamene vo vreckách“, ktorý sa hral v Kontre viac ako 10 rokov.

Milan Iván

13. októbra 2019 o 15:00, Kultúrny dom Smižany

Obecné kultúrne centrum Smižany pripravilo v nedeľu popoludní pri príležitosti Mesiaca úcty k starším koncert speváka Milana Ivána a jeho hudobného hosťa, speváčky Hany Maximovej, ktorých poznáte z obrazoviek televízie SENZI a ŠlágerTV. Zabaviť a vychutnať si budete môcť neopakovateľnú atmosféru a skvelý hudobný zážitok v podobe melodických piesní, ktoré mate radi.

Paci Pac a kamaráti

13. októbra 2019 o 16:00, Dom kultúry Mier

Paci Pac a kamaráti je názov jesenného turné obľúbenej dvojice Paci a Pac, ktorí sa hlásia s úplne novou show, plnou chytľavých pesničiek, veselých postavičiek a krásnych kulís, ktoré vás zoberú do rozprávkového sveta. S Pánom Trampolínim si zaskáčete na trampolíne, Levík Leo vás naučí, že nie každý lev musí byť len mäsožravý a vysvetlíme si, prečo je mliečko pre deti také zdravé!

Origami Ghosts

13. októbra 2019 o 16:00, komunitná záhrada Zázračné zelené miesto (ZáZeMie)

Záverečným koncertom tohtoročnej sezóny na Zázračnom zelenom mieste na sídlisku Mier (medzi Fľudrom a záhradkárskou osadou pri OC Tesco) je vystúpenie antifolkového projektu Origami Ghosts z ďalekého Seattlu (USA). Okrem hudby sa prítomní budú môcť tešiť aj na chutný vegánsky guláš, teplý bylinkový čaj a alko pivko z fľaše.

Verejné korčuľovanie

13. októbra 2019 o 17:30, Zimný štadión

V druhú októbrovú nedeľu si budeme môcť po dlhšej prestávke prvýkrát vychutnať aj verejné korčuľovanie. Nedeľný večer môžeme stráviť aj aktívne a to priamo na zimnom štadióne. Korčuľovať sa bude do 19:30 hod.

Videli ste? Pri Technickej akadémii vzniklo nové multifunkčné športovisko. Kliknite na galériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Slávnostné otvorenie nového športoviska pri Tech. akadémii
16
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie