Veronika Ondo-Cholewová Rôzne

Vietor zničil aj elektrické vedenie, prúd obnovujú v tisíckach domácností

Pod náporom vetra a snehu spadli na elektrické vedenia stromy. Zničili sa izolátory, vodiče a poškodili káble. Elektrinu už obnovujú.

Ilustračný obrázok k článku Vietor zničil aj elektrické vedenie, prúd obnovujú v tisíckach domácností
Zdroj: TASR

Po hromadných výpadkoch v distribúcii elektriny, ku ktorým došlo v utorok a stredu (4.- 5. 2.) vplyvom nepriaznivého počasia na distribučnom území Východoslovenskej distribučnej (VSD) sú aktuálne zásobené takmer všetky odberné miesta. Vo štvrtok popoludní to potvrdila hovorkyňa VSD Andrea Danihelová.

Kalamita

Poruchu odstraňujeme ešte v okrese Sobrance, kde je prerušená distribúcia elektriny do približne 70 odberných miest. Dôvodom je náročnejšie odstránenie poškodených elektroenerge­tických zariadení, na ktoré spadli stromy,“ priblížila hovorkyňa.

Kalamitou zasiahnuté odberné miesta sa nachádzajú v obci Blatná Polianka. Ďalších sedem nezásobených odberných miest je v obci Čučma a Gemerská Poloma (okres Rožňava).

Výpadky

V prípade, že nenastanú ďalšie komplikácie vplyvom počasia, mali by byť poruchy v priebehu štvrtka aj na všetkých týchto odberných miestach odstránené.

VSD zaevidovala v utorok a stredu výpadky na približne 46 000 odberných miestach. Podľa Danihelovej sa ich darilo rýchlym nástupom pohotovostných zložiek v spolupráci s dispečingom priebežne odstraňovať.

Poškodené vedenia

Išlo o takmer 180 porúch na napäťových úrovniach vysokého a nízkeho napätia. Pod náporom vetra a snehu spadli na elektrické vedenia stromy, ktoré zničili izolátory, potrhali vodiče či poškodili káblovú koncovku.

„Celkovo sa počasie za tieto dva dni podpísalo na poruchách najmä v regiónoch Prešov, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa a Rožňava,“ dodala Danihelová.

Víchrica Petra spôsobila spúšť na viacerých miestach Slovenska. Pozrite si nižšie fotogalériu.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Víchrica Petra spôsobila spúšť na viacerých miestach Slovenska
29
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie