JAB Kultúra

Viete o týchto akciách v Spišskej? Uskutočnia sa v týchto dňoch a stoja za to

Viete o nich? Vybrali sme hneď niekoľko akcií, ktoré sa v tomto týždni uskutočnia v Spišskej a radíme ich navštíviť.

Ilustračný obrázok k článku Viete o týchto akciách v Spišskej? Uskutočnia sa v týchto dňoch a stoja za to
Zdroj: Dnes24.sk

Juniliáda

4. júna 2019 o 13:30, areál CVČ Adam

Tradičné súťažno- zábavné popoludnie pre deti a rodičov pripravilo centrum voľného času v Spišskej Novej Vsi. Juniliáda odštartuje jarmokom priamo v areáli centra. Nebudú chýbať ani zábavné či športové aktivity, občerstvenie a maľovanie na tvár. Popoludnie pre deti spestrí aj vystúpenie detí z CVČ Adam a MŠ na Stolárskej ulici. Príde aj prekvapenie.

Filmový klub / Všetci to vedia

4. júna 2019 o 19:00, kino Mier

Krásna Laura prichádza do rodného Španielska na svadbu svojej sestry. Bujarú oslavu v kraji slnečných viníc však naruší zmiznutie jedného z hostí. Čoskoro sa ukáže, že pod povrchom driemu staré krivdy a tajomstvá, ktoré mali zostať zabudnuté.

AMFO 2019 – vernisáž

6. júna 2019 o 16:30, Multifunkčné energetické a banícke centrum

Vernisáž krajského kola celoštátnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby. Hlavnou myšlienkou súťaže je vyhľadávanie talentovaných tvorcov a zároveň vytváranie priestoru na rozvoj umeleckej činnosti. Do krajského kola súťaže postúpilo celkovo 116 fotografií, pričom autori ukázali svoj pohľad na svet cez hľadáčik fotoaparátu. Výstava potrvá do 6. 7. 2019.

Mesto plné detí

7. júna 2019 od 9:00, centrum mesta

Námestie v Spišskej Novej Vsi bude patriť v piatok opäť všetkým deťom. Tešiť sa môžu na celodenný program priamo v centre mesta. Nebude chýbať rozprávka, hudba, tanec či dokonca prenosné planetárium. Pripravené budú aj rôzne súťaže, tvorivé dielne i maskot. Celodenný program vyvrcholí koncertom kapely Smola a Hrušky.

Reštavrácia

7. júna 2019 o 19:00, Spišské divadlo

Brilantná komédia o tom, že aj vo voľbách na konci bič plieska. Adam Bešeňovský chce vydať svoju dcéru Anuľku za grófa Želinského, ale nechce stratiť hlasy rodiny Levických, a tak Anuľku sľúbi jej skutočnej láske, mladému Štefanovi Levickému, pod podmienkou, že sa Štefan stane vicišpánom… Klamstvo, podvádzanie, podplácanie voličov boli vyskúšanými prostriedkami na získavanie hlasov už aj v minulosti. V inscenácii zažijete okrem vtipných dialógov a komických situácií aj množstvo zábavy – spevy, tance a všeobecné veselie.

Deň detí s Bavendom

8. júna 2019 od 9:00, Zimný štadión

Ani v sobotu neprídu najmenší skrátka. Na zimnom štadióne sa totižto chystá pre deti deň plný zábavy – budú tam mega nafukovacie atrakcie – vodné, skákacie, šmýkačky do loptičiek a mnohé iné. Okrem toho chuťovky ako wafle, koláčiky, čerstvé šťavy, ktoré vám dobijú energiu, kvalitná káva pre mamičky a vychladené pivko pre oteckov. 

Ekologický MDD

8. júna 2019 od 11:00, Novoveská Huta, futbalové ihrisko 

Športový klub Rohals v spolupráci s dobrovoľníkmi pripravuje oslavu dňa detí s bohatým programom, zaujímavými cenami i novinkami. Pripravené sú cyklo-krosové preteky pre deti všetkých vekových kategórií, súťaže pre malých aj veľkých, futbalový zápas, maľovanie na tvár, skákacia žirafa, zorbing, požiarnici, skauti, capoiera vystúpenie, jazda na konskom povoze, foto-kútik a ďalšie atrakcie.

Basket Music Fest

9. júna 2019 od 9:00, Športová hala

Multižánrový festival, ktorý spája šport, hudbu, tanec, benefíciu a sprievodný program pre širokú verejnosť otvorí svoje brány v nedeľu. Pripravený je streetball turnaj, hudobní hostia Pokyman a Erik Šulc so svojou Medial Banana Riddim Show či tanečné vystúpenia Denzz Industry, BDSkrew, Black Ladies a hostia Art Studio S.O.M. ONE z Prešova a Fearless crew z Popradu a mnoho iného.

O koníkovi Oblakovi

9. júna 2019 o 16:00, p­odkrovie Domu Matice slovenskej 

Bábkové divadlo spod Spišského hradu pripravilo prí­beh, v ktorom sa deti naučia vysporiadať sa so smrťou zvieratka, ku ktorému majú silnú citovú väzbu. Po predstavení vás čaká animačný program. 

Zaregistrovali ste ich? Dievčatá, ktoré zabojujú čoskoro o titul Miss Spiša nájdete v priloženej galérii.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Toto sú finalistky súťaže Miss Spiša 2019
9
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie