JAB Kultúra

Vianočné koncerty, hokej či korčuľko: Takto bude vyzerať víkend v Spišskej a okolí

Premýšľate, čo podniknete počas voľných dní? Víkend pred Vianocami prinesie pestrý program v Spišskej aj v okolí. Veď sledujte.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné koncerty, hokej či korčuľko: Takto bude vyzerať víkend v Spišskej a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Spišská burza starožitností a kuriozít

21. decembra 2019 od 8:00 hod., staré trhovisko

V predposlednú decembrovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam totiž konať pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Novejša Battle 3

21. decembra 2019 od 16:00 hod., Cubano Bar

Magickú vianočnú atmosféru si môžete užiť aj v sobotu v kruhu tanečnej rodiny Denzz Industr. Pripravená je dobrá hudbu a šťavnaté bitky na parkete! Súťažiť sa bude v troch kategóriách – All style JVK/ do 15 rokov, All style HVK/ 16 a viac rokov a Bboying. Po skončení nebude chýbať ani párty.

Chorus Iglovia: Tichá noc

21. decembra 2019 o 16:00 a 19:00 hod., Koncertná sieň Reduty

Miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA pripravil pre všetkých milovníkov zborového spevu vianočné koncerty pod názvom – Tichá noc 2019. Ako hosť vystúpi bulharský miešaný spevácky zbor PETKO STAINOV. Vianočný koncert si môžete vypočuť o 16:00 hod, ako aj o 19:00 hod.

Troll: Príbeh o chvoste

21. decembra 2019 o 17:00 hod., kino Mier

Tvorcovia obľúbeného Shreka a postavičiek z Madagaskaru prichádzajú s novou rozprávkou – Troll: Príbeh o chvoste. Pokojné spolunažívanie v trollskej dedinke je narušené, keď odporný Grimmer premení trollského kráľa Groma na kameň a jeho chvost ukryje v temnom lese. Podľa starodávneho proroctva je jediným trollom, ktorý môže všetko napraviť, jeho syn, princ Trym. Má na to však len 3 dni. Preto sa spolu s kamarátmi vydá na divokú a nebezpečnú výpravu, aby zachránil svojho otca, získal jeho chvost späť a navrátil do kráľovstva pokoj a harmóniu.

Verejné korčuľovanie

21. decembra 2019 o 17:30 hod., Zimný štadión

Piatkový aj sobotný podvečer môžete stráviť aj aktívne na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania, pre ktorých bude štadión otvorený v piatok aj sobotu dve hodiny.

Vianočný koncert

21. – 22. decembra 2019 o 18:00 hod., Letohrádok Dardanely, Markušovce

Tento rok je pre Múzeum Spiša výnimočný, pretože si pripomína 30. výročie vzniku tradície vianočných koncertov v letohrádku Dardanely. Na tohtoročný koncert prijal pozvanie práve František Balún, ktorý sa predstaví s ďalšími umelcami: Mária Dravecká – klavír, Zuzana Orlovská – mezzosoprán, Jozef Gráf – tenor, František Beer – organ-pozitív. V programe odznejú vokálne a inštrumentálne skladby majstrov európskej klasiky, vianočné piesne, spevy a koledy. Sviatočnú atmosféru umocní na záver najznámejšia vianočná pieseň Tichá noc.

Sám sebou / vianočný koncert

22. decembra 2019 o 17:00 hod., Kultúrny dom Smižany

V predposlednú decembrovú nedeľu si môžete vychutnať jedinečnú vianočnú atmosféru aj na akustickom koncerte, kde na jednom pódiu vystúpi známa kapela z Jamníka – Sám Sebou a ich hostia. Počas koncertu zaznejú všetky najväčšie hity kapely.

HK SNV – HC Topoľčany

22. decembra 2019 o 17:30, Zimný štadión

Tridsiate kolo v druhej najvyššej súťaži odohrajú naši hokejisti na domácom ľade. V nedeľu 22. decembra budú hostiť na zimnom štadióne Topoľčany.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

A v priloženej galérii nájdete tipy, ako prestrieť vianočný stôl.

OBRAZOM: Inšpirácie na slávnostne prestretý vianočný stôl
28
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie