JAB Kultúra

Vianočné koncerty aj tanečný battle: Takýto bude predsviatočný týždeň v Spišskej a okolí

Najkrajšie sviatky v roku už klopú na dvere a s nimi súvisia aj rôzne kultúrne podujatia, ktoré sa chystajú počas týždňa. Toto sú naše tipy.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné koncerty aj tanečný battle: Takýto bude predsviatočný týždeň v Spišskej a okolí
Zdroj: Dnes24.sk

Homo Universalis: Maľovanie na textil

16. decembra 2019 o 16:30 hod., Spišské osvetové stredisko

Workshop so skúsenou lektorkou Zdenkou Koštialovou, kde si budú môcť účastníci vyskúšať techniku maľovania na textil a tiež farbami v spreji. Každý si odnesie vlastnoručne ozdobenú plátenú tašku.

Filmový klub / Malá ríša

17. decembra 2019 o 19:00 hod.,kino Mier

Mladá Eva pracuje v továrni arogantného zbohatlíka Bara, aby sa uživila, kým sa jej manžel vráti z vojny. Ten jedného dňa dezertuje a vracia sa domov s nádejou, že všetko bude tak, ako predtým. Do dediny však nečakane prichádza aj záhadná Cat, ktorá pozná jeho minulosť a pre vlastné prežitie je schopná urobiť skutočne všetko.

Vianočný koncert ZUŠ

18. decembra 2019 o 17:00 hod., Koncertná sieň Reduty

Uprostred týždňa si môžete užiť vianočný koncert v koncertnej sále Reduty. Tentokrát sa vám predstavia žiaci Základnej umeleckej školy v Spišskej Novej Vsi. Vianočný koncert bude spojený od 16:30 hod. aj s predajom výrobkov výtvarného odboru.

Cestopisné rozprávanie s Filom: Ekvádor

19. decembra 2019 o 20:00, Broadway Pub & Music Venue

Filo prešiel autobusom 18 000 km Južnou Amerikou. V tomto dieli vám porozpráva o Ekvádore, ktorý leží na rovníku a zasahuje na obe pologule.V priebehu jedného dňa môžete navštíviť tropickú džungľu, majestátne činné sopky i rozprávkové plá­že.

Verejné korčuľovanie

20. a 21. decembra 2019 o 17:30 hod., Zimný štadión

Piatkový aj sobotný podvečer môžete stráviť aj aktívne na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Na svoje si prídu milovníci korčuľovania, pre ktorých bude štadión otvorený v piatok aj sobotu dve hodiny.

Spišská burza starožitností a kuriozít

21. decembra 2019 od 8:00 hod., staré trhovisko

V predposlednú decembrovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam totiž konať pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Novejša Battle 3

21. decembra 2019 od 16:00 hod., Cubano Bar

Magickú vianočnú atmosféru si môžete užiť aj v sobotu v kruhu tanečnej rodiny Denzz Industr. Pripravená je dobrá hudbu a šťavnaté bitky na parkete! Súťažiť sa bude v troch kategóriách – All style JVK/ do 15 rokov, All style HVK/ 16 a viac rokov a Bboying. Po skončení nebude chýbať ani párty.

Chorus Iglovia: Tichá noc

21. decembra 2019 o 16:00 a 19:00 hod., Koncertná sieň Reduty

Miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA pripravil pre všetkých milovníkov zborového spevu vianočné koncerty pod názvom – Tichá noc 2019. Ako hosť vystúpi bulharský miešaný spevácky zbor PETKO STAINOV. Vianočný koncert si môžete vypočuť o 16:00 hod, ako aj o 19:00 hod.

Vianočný koncert

21. – 22. decembra 2019 o 18:00 hod., Letohrádok Dardanely, Markušovce

Tento rok je pre Múzeum Spiša výnimočný, pretože si pripomína 30. výročie vzniku tradície vianočných koncertov v letohrádku Dardanely. Na tohtoročný koncert prijal pozvanie práve František Balún, ktorý sa predstaví s ďalšími umelcami: Mária Dravecká – klavír, Zuzana Orlovská – mezzosoprán, Jozef Gráf – tenor, František Beer – organ-pozitív. V programe odznejú vokálne a inštrumentálne skladby majstrov európskej klasiky, vianočné piesne, spevy a koledy. Sviatočnú atmosféru umocní na záver najznámejšia vianočná pieseň Tichá noc.

Sám sebou / vianočný koncert

22. decembra 2019 o 17:00 hod., Kultúrny dom Smižany

V predposlednú decembrovú nedeľu si môžete vychutnať jedinečnú vianočnú atmosféru aj na akustickom koncerte, kde na jednom pódiu vystúpi známa kapela z Jamníka – Sám Sebou a ich hostia. Počas koncertu zaznejú všetky najväčšie hity kapely.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie