Jana Buvalová Kultúra

Vianočné akcie v Spišskej a okolí ako na dlani: Prehľad, kde určite nesmiete chýbať

K najkrajším sviatkom roka patria aj rôzne vianočné podujatia. Vrece sa s nimi roztrhlo aj v Spišskej a okolí. Stačí si len vybrať.

Ilustračný obrázok k článku Vianočné akcie v Spišskej a okolí ako na dlani: Prehľad, kde určite nesmiete chýbať
Zdroj: TASR

My vám teraz na našom spravodajskom portáli prinášame tie z rôznych vianočných akcií, ktoré našu redakciu zaujali najviac. Tu je náš špeciálny výber:

VESELÉ VIANOCE V DUFARTE

do 16.decembra. 2016, Galéria netradičných umení

Vianoce sa zaručene spájajú s rôznymi vianočnými dekoráciami ako aj s prípravou vianočného pečiva. Toto všetko a ešte viac môžete vidieť v Galérii netradičných umení v Spišskej Novej Vsi od 10.00 do 17.00 počas niekoľkých dní. V galérií na vás čakajú ukážky prípravy vianočného pečiva spojené s výstavou a predajom vianočných dekorácií či ochutnávka bylinkových čajov z bylinnej záhrady v Hodkovciach.

VIANOČNÉ TRHY

15. – 17.decembra. 2016, námestie Krompachy

Ak ste nestihli vianočné trhy v našom meste, máme pre vás dobrú správu. Od štvrtka si môžete na vianočné trhy odskočiť do neďalekých Krompách. Pestrý tovar a dobroty od výmyslu sveta na vás čakajú počas troch dní na tamojšom Námestí slobody.

VIANOČNÝ REMESELNÝ TRH

17.decembra.2016, Levoča

Tradičný remeselný trh si môžete užiť už v túto sobotu aj v susednej Levoči. Okrem stánkov s remeselnými výrobkami vás čaká aj bohatý kultúrny program v mestskom parku či rôzne sprievodné akcie v kongresovej sále. Novinkou tohtoročného trhu bude bezpochyby betlehem z ľadu, ktorý budú vytvárať majstri, ktorí sa predviedli aj na Hrebienku.

TICHÁ NOC 2016

17. decembra. 2016 o 16:00 a 19:00, Koncertná sála Reduty

Vianočnú atmosféru nám svojimi vianočnými pesničkami navodí aj spevácky zbor zo Spišskej Novej Vsi Chorus Iglovia a ich hosť Podkarpatský mužský zbor z Rzeszowa. Koncerty týchto hudobných telies sú pripravené v koncertnej sále Reduty o 16.00 aj 19.00 hodine.

Z ĎALEKA MY IDEME

18. decembra 2016 o 14.30, KD Spišské Vlachy

Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi Vás pripravilo pre všetkých milovníkov folklóru predvianočné pásmo kolied, spevov a vianočných zvykov pod názvom Z ďaleka my ideme. V programe vystúpia detské aj dospelé folklórne skupiny takmer z celého Spiša.

VIANOČNÝ KONCERT

21. decembra 2016 o 17:00, Koncertná sála Reduty

Tradičný koncert v podaní žiakov základnej umeleckej školy si môžete vychutnať tesne pred Vianocami. Koncert je spojený aj s prezentáciou práce žiakov výtvarného odboru.

ŠTEFÁNSKA STRELECKÁ SÚŤAŽ

26. decembra 2016 o 8:00, Krytá strelnica SNV

Na druhý sviatok vianočný si prídu na svoje aj strelci. V krytej strelnici v Spišskej Novej Vsi prebehne štefanská verejná súťaž z krátkych a dlhých zbraní spojená s vyhodnotením najlepšieho „pištoľníka“ – tatranská odysea. Verejnej streleckej súťaže sa môžu zúčastniť všetci starší ako 15 rokov, ktorí pri prezentácií predložia občiansky preukaz a zaplatia štartovné. Majitelia zbrojných preukazov a strelných zbraní môžu strieľať s vlastnou zbraňou.

KEĎ TÁ JASNÁ HVIEZDA

26. decembra. 2016 15:00 a 16:00, pred Radnicou

Tak ako každý rok, na druhý sviatok vianočný si obyvatelia nášho mesta môžu pozrieť priamo pred Radnicou betlehemské predstavenie v podaní Divadla teatrálnej skratky.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo Spišskej a okolia.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie