JAB Iné športy

O získanie vzácnych kovov sa zaslúžili spišskonovoveskí karatisti Dominik Kešeľak a Sára Krivdová. Prezradili nám dojmy z ich úspechu.

Ilustračný obrázok k článku Veľký obdiv: Titul vicemajster Európy aj bronzová medaila putujú do Spišskej, FOTO
6
Zdroj: Pavol Uhrin

Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov, U21 2020, prebehli len pred pár dňami v Budapešti. Na tejto súťaži sa zúčastnilo celkom 55 krajín s počtom štartujúcich 1155. Zastúpenie mala aj Slovenská republika, ktorú reprezentovalo 34 štartujúcich.

Súťaži sa zúčastnili aj 4 cvičenci z karate klubu IGLOW Spišská Nová Ves a to Zoja Zimnikovalová, Sára Krivdová, Jakub Černický a Dominik Kešeľak.

Naši opäť nesklamali a vybojovali dve medaily. Striebornú získal Dominik Kešeľak a bronzovú Sára Krivdová.

Dominik sa tak stal vicemajstrom Európy v kategórii kumite kadeti –70kg, kde bolo 33 pretekárov. Nás zaujímali jeho pocity po dosiahnutí takto významného úspechu. „Som veľmi rád, že som dosiahol takýto úspech, bol som však sklamaný, že som vo finále nevyhral zápas. Ten bol veľmi vyrovnaný a rozhodcovia na záver rozhodovali na vlajky za stavu 0:0," povedal pre Dnes 24 úspešný karatista s tým, že tento úspech nebol jeho prvý, ale zatiaľ určite najväčší. Ako prezradil, minulý rok sa stal majstrom Slovenska.

Na Majstrovstvách Európy zažiarila aj Sára Krivdová, ktorá vo svojej kategórii kata juniorky +59 kg, pri konkurencii 36 pretekárov, získala bronz. Ako nám ozrejmila, už niekoľko rokov reprezentuje klub, svoje mesto, ako aj Slovensko na rôznych súťažiach. Medzi jej väčšie úspechy patrí 5. miesto na Svetovom pohári mládeže v Chorvátsku či 7. miesto na Svetovom pohári mládeže na Cypre. „Som aj niekoľkonásobná majsterka Slovenska. Môj doteraz najväčší nedávny úspech bolo 5. miesto na Majstrovstvách sveta v Chile, kde mi medailová pozícia utiekla len o kúsok," doplnila.

A čo hovorí na svoj posledný úspech? „ Nedá sa to ani opísať slovami, aká som bola šťastná, že sa mi konečne podarilo získať medailu. Skvelá atmosféra v hale a podpora zo strany trénerov a rodiny ma poháňali vpred," opísala svoje pocity Sára.

Úspešných karatistov si môžete pozrieť aj v našej galérii.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

OBRAZOM: Spišskonovoveskí karatisti úspešní na Majstrovstvách Európy