Jana Buvalová Rôzne

Veľkonočná kúpačka v podaní otužilcov: Takto to vyzeralo v Slovenskom raji, FOTO a VIDEO

Otužilci zo Spišskej a okolia ukončili svoju sezónu slávnostne. Veľkonočná kúpačka sa konala na ich zvyčajnom mieste na Zelenej lávke v Slovenskom raji.

Zdroj: Dnes24.sk

Dodržať tradíciu, zabaviť sa a urobiť niečo pre svoje zdravie mali na pláne počas veľkonočných sviatkov aj Pstruhy Slovenského raja. Takmer dvadsiatka otužilcov si užila Veľkonočnú nedeľu, ako sa patrí. Neodradil ich ani sedemstupňový Hornád , lebo podľa ich slov je to už v podstate teplá voda. Ako povedal pre Spišskú 24 zakladateľ spomínaného občianskeho združenia Peter Klein, takýmto slávnostným a tématickým otužovaním ukončili otužileckú sezónu aj keď podľa jeho slov otužilec otužuje aj počas leta.

Nechýbali vedrá, korbáče a ani výslužka. Veľkonočného otužovania sa zúčastnili aj najmenší otužilci a to len šesťročná Alžbetka zo Spišskej Novej Vsi a jej kamarát Samko (9) zo Smižian, ktorí si to poriadne užili a ako tvrdia, voda bola veľmi príjemná.

Pochvaľovali si aj ženy, ktoré ešte pred vstupom do studenej vody boli vyšibané a obliate. „Je to moja prvá veľkonočná akcia medzi otužilcami a bolo to príjemné. Hlavne, že nemusím po nikom upratovať,“ zasmiala sa Eva zo Smižian. Aj dlhoročné otužilkyne si pochvaľovali veľkonočnú oblievačku v lone prírody. Voda bola podľa ich slov výborná a mali poriadnu predprípravu na Veľkonočný pondelok.

Pre rodáčku zo Spišskej žijúcu v Česku to bola prvá skúsenosť. „Prišla som domov na sviatky a keďže otužuje aj moja bývalá spolužiačka, chcela som to tiež vyskúšať,“ prezradila nám s tým, že bol to pre ňu veľmi zaujímavý zážitok a je pyšná na seba, že to dokázala.

Veľkonočnú kúpačku v podaní otužilcov si môžete pozrieť v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V Slovenskom raji bolo na Veľkú noc veselo: Veď sledujte tie FOTKY :)
16
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie