JAB Rôzne

V spišskonovoveskej nemocnici zaznamenali rekord: Toľkoto detí sa narodilo v roku 2019

Rok 2019 je už definitívne za nami. V spišskonovoveskej pôrodnici sa vlani narodilo stovky detí. Dokonca minulý rok bol rekordný.

Ilustračný obrázok k článku V spišskonovoveskej nemocnici zaznamenali rekord: Toľkoto detí sa narodilo v roku 2019
Zdroj: Dnes24.sk

Nový rok na spišskonovoveskej pôrodnici odštartovala ako sme vás už informovali Sára Alexandra, ktorá sa narodila necelé tri hodiny po polnoci mamičke Kristíne z Vyšného Slavkova.

Na prvú Novovešťanku sme si počkali o niečo dlhšie. Tá sa narodila 2. januára ráno 8:15. Rodičia jej dali meno Júlia a dievčatko s mierami 2950 gramov a 49 centimetrov doma čaká otecko aj trojročná sestrička.

Zaujímalo nás, koľko detí celkovo sa narodilo v minulom roku v spišskonovoveskej nemocnici. „Rok 2019 bol pre nás rekordný. Na našom oddelení sa narodilo 1472 detí čo je o 135 detí viac, ako v roku 2018," ozrejmil primár gynekologicko – pôrodníckeho oddelenia Štefan Novysedlák.

Ako doplnil, minulý rok vyhrali chlapci. Z celkového počtu detí sa podľa jeho slov narodilo 787 chlapcov a 685 dievčat. Z toho 13 párov dvojičiek.

„Počas roka 2019 sme vykonali 255 pôrodov cisárskym rezom čo je také štandardné číslo v našej nemocnici," dodal primár.

Zaujímavosťou je aj vek mamičiek, ktoré priviedli svoje ratolesti na svet počas minulého roku. „Najmladšia mamička mala 13 rokov, najstaršia 44," uzavrel.

V priloženej galérii si môžete pozrieť aj prvé bábätká narodené v roku 2020.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Obrazom: V novom roku hrali v novoveskej nemocnici prim dievčatá
8
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie