Iné športy

V Spišskej odštartovala ligová sezóna aj vo volejbale: Takto dopadli prvé zápasy

Začali sa ligové súťaže mladých novoveských volejbalistiek. Ako prvé začali staršie žiačky, po nich juniorky.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej odštartovala ligová sezóna aj vo volejbale: Takto dopadli prvé zápasy
Zdroj: VK SNV

Mladé volejbalistky zo Spišskej Novej Vsi vstúpili do novej sezóny 2019/2020. Ako nás informoval Igor Murko z VK SNV, staršie žiačky už majú za sebou prvé dve kolá.

Preložené 1. kolo s Giraltovcami nám pridelilo súpera, s ktorým si mohli zahrať všetky hráčky zo súpisky nominované na zápas a ukázať čo vedia. V náhradnej telocvični v domácom prostredí na Javorovej ulici sme súperovi nedali žiadnu šancu a poľahky vyhrali 3:0 a 3:0.

VK SNV – Giraltovce 3:0 (14,21,10) a 3:0 (8,15,17)

Na druhé kolo staršie žiačky cestovali k súperovi do Stropkova s cieľom vyhrať aspoň jeden zápas. S maximálnym úsilím sa im však podľa slov trénera nakoniec podarilo vyhrať obidva zápasy a priniesť domov body, ktoré môžu pomôcť v záverečných bojoch o majstráky.

„Pochváliť chcem hlavne nahrávačku Veroniku Palitefkovú a blokárku Moniku Stašíkovú. Veronika je v našom systéme hry veľmi ťažko nahraditeľná a Monika zase so svojou univerzálnosťou bez reptania zaskakuje na každom poste, kde je to potrebné, tentoraz za chorú Kristínu Mizerákovú,“ doplnil.

Stropkov – VK SNV 2:3 (22,–26,–23,22,–13) a 0:3 (-24,–17,–25)

Prvé kolo v 1. lige majú za sebou už aj juniorky, ktoré nastúpili proti Liptovskému Hrádku. „Súper bol lepší v každej jednej hernej činnosti. Mali sme problémy na príjme, z čoho pramenil útok do dobre zorganizovanej obrany súpera. Na našej strane bolo vidno nezohratosť, robili sme veľa nevynútených chýb. V prvom zápase dievčatá ešte bojovali, kde 2. set sme prehrali na 24. Nič iné neostáva, len zaťať zuby a trénovať. Príležitosť dostali všetky dievčatá,“ zhodnotila trénerka junioriek.

Liptovský Hrádok – VK SNV 3:0 (17,24,22) a 3:0 (8,12,19)

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Poslednú jazdu sezóny odštartovali motorkári z nášho meste. Kliknite na galériu.

OBRAZOM: Motorkári ukončili tohtoročnú sezónu spoločnou jazdou
18
Galéria

Hl. foto: juniorky v Liptovskom Hrádku

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie