JAB Rôzne

V nemocnici plánujú veľké zmeny: O trpezlivosť prosia pacientov aj obyvateľov mesta

Kvôli veľkým plánom nemocnice je nutné niektoré oddelenie presťahovať. Zmeny pocítia pacienti aj obyvatelia mesta.

Ilustračný obrázok k článku V nemocnici plánujú veľké zmeny: O trpezlivosť prosia pacientov aj obyvateľov mesta
Zdroj: TASR

Nemocnica Krompachy spol. s r.o., ktorá je členom skupiny AGEL, pripravuje rozsiahlu komplexnú rekonštrukciu svojho gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Ako ozrejmila tlačová hovorkyňa Martina Pavliková, nemocnica pripravila náhradné priestory, a preto je nutné celé oddelenie presťahovať do týchto priestorov.

Uzavretie oddelenia

Aby sa všetko zrealizovalo rýchlo, efektívne a predovšetkým s ohľadom na bezpečnosť pacientiek, je podľa jej slov nutné, gynekologicko-pôrodníckeho oddelenie nevyhnutne uzavrieť aspoň na krátky čas.

,,Sťahovanie je naplánované od 8. do 18. februára 2020. Posledné pacientky plánujeme prijať a realizovať pôrody, eventuálne operačné zákroky do 7. februára do 18. hod. Nové pacientky po desaťdňovej prestávke budeme znovu prijímať od 18. februára od 6. hodiny ráno," vysvetlil riaditeľ Nemocnice Krompachy Miroslav Kraus.

Pacientky budú odoslané aj do Spišskej

Nemocnica odhaduje, že približne 20 až 30 pôrodov, ktoré by sa počas 10 dňového sťahovania mali realizovať v krompašskej nemocnici, budú podľa spádovosti rozdelené medzi Nemocnicu s poliklinikou Spišská Nová Ves a Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura Košice. Podobne to bude aj v prípade pacientiek s akútnymi gynekologickými ťažkosťami.

,,Rád by som poprosil všetkých obyvateľov, pacientov, návštevníkov aj zamestnancov Nemocnice Krompachy o pochopenie a trpezlivosť s týmito nevyhnutnými zmenami. Je to prvý krok k tomu, aby nemocnica úspešne zrealizovala svoj rozsiahly modernizačný projekt“, doplnil riaditeľ.

V posledných rokoch v krompašskej nemocnici výrazne narástol počet pôrodov. V roku 2019 sa tu na pôrodníckom oddelení narodilo 795 detí, čo je zatiaľ najviac v histórii.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie