Jana Buvalová Rôzne

V Levoči vznikli tri nové rekordy: Atmosféra zachytená na fotkách a videu

Dobrá nálada, rekordy aj charita na jednom mieste. Levočania znova usporiadali tradičné podujatie a my sme boli pri tom.

Zdroj: Dnes24.sk

Zabaviť sa, ochutnať tradičné jedlá, ustanoviť rekord a ešte aj pomáhať je cieľom občianskeho združenia Pramienok z Levoče, ktoré usporiadalo tento rok 4. ročník súťažno–zábavného podujatia, tento rok pod názvom Zemiaková placka.

Ako prezradila predsedkyňa občianskeho Pramienok, po minuloročnom pirohovom 24 hodinovom maratóne, keď pripravovali pirohy sa tento rok rozhodli pre zemiakové placky.

„Chceli sme naše podujatie ozvláštniť a priniesť niečo nové. Zemiakové placky nám prišli ako dobrá voľba. Zdalo sa nám, že to bude jednoduché, no je to komplikovanejšie ako sme očakávali,“ zasmiala sa.

Recept na placky bol podľa jej slov domáci a rokmi overený a nechýbali v ňom zemiaky, múka, vajcia, soľ, korenie, majoránka, cibuľa či cesnak. Občianske združenie malo na ustanovenie nového slovenského rekordu tri hodiny. No tento nebol jediný, ktorý v ten deň zrealizovali.

Hneď prvý rekord sa totiž opäť týkal pirohov, keď sa družstvo zložené zo štyroch motorkárov rozhodlo prekonať svoj rekord z minulého roka v ich príprave. V roku 2018 pripravilo toto družstvo za čas 104 minút 1158 pirohov v rámci pirohového maratónu. Teraz sa ho rozhodli prekonať, čo sa im aj podarilo.

„Musím povedať, že družstvo motorkárov prekonalo rekord o 193 kusov za 104 minút. Čiže nový slovenský rekord je pripravených 1351 pirohov za spomínaný čas,“ povedal pre Spišskú 24 komisár zo Slovenskej knihy rekordov Igor Svítok s tým, že chlapom to išlo poriadne od ruky a nie jedna žena by mohla ich zručnosť závidieť.

Ďalším ustanovujúcim rekordom boli už spomínané zemiakové placky, ktorých sa podarilo v Levoči na sídlisku pripraviť 212 za tri hodiny. Aby to nebolo až také jednoduché, na záver sa piekla aj jedna maxi placka, ktorá bude tiež zapísaná do Slovenskej knihy rekordov.

„Priemer placky nie je až tak podstatný, keďže ju ešte nikto nerobil, dôležité je, aby placka sa neroztrhla, alebo nepadla na zem pri jej pretáčaní,“ ozrejmil I. Svítok. Nakoniec sa však aj tento rekord podaril a Levočania pripravili zemiakovú placku, ktorá mala priemer 59 centimetrov.

Súčasťou súťažno-zábavného podujatia boli aj rôzne sprievodné akcie či vystúpenia. Nechýbal detský bazárik, maľovanie na tvár , nafukovacia atrakcia či tombola. Na pódiu sa predviedli aj mažoretky z Krompách či spevokol z Levoče. Vyzbierané peniažky putovali chorému dievčatku z Levoče.

Atmosféru celej akcie si môžete pozrieť v našich galériách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

V Levoči sa podarilo vytvoriť slovenské rekordy: Boli sme pri tom
24
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie