JAB Rôzne

V Krompachoch zrušili silvestrovský ohňostroj: Peniaze pôjdu na pomoc Prešovu

Pekné gesto od neďalekého mesta v našom okrese. Namiesto silvestrovských osláv a ohňostroja posielajú peniaze do Prešova.

Ilustračný obrázok k článku V Krompachoch zrušili silvestrovský ohňostroj: Peniaze pôjdu na pomoc Prešovu
Zdroj: Adam Stečák

Veľká tragédia, ktorá sa stala na prešovskom sídlisku 6. decembra otriasla celým Slovenskom. Plyn v Prešove na Mukačevskej ulici vybuchol v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke a nešťastie si vyžiadalo sedem ľudských životov, jedna osoba je stále nezvestná. Svoje domovy museli dokonca opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov.

Spolupatričnosť obyvateľom postihnutých týmto nešťastím vyjadrujú tisícky ľudí. Na transparentný účet Prešova posielajú finančnú pomoc, jednotlivci, mestá aj kraje.

Pomôcť sa rozhodlo aj naše mesto, kedy na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva poslanci chválili 5000 eur z mestského rozpočtu pre mesto Prešov. Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) schválilo taktiež nenávratnú finančnú výpomoc od Košickej župy:

Niektoré mestá sa rozhodli vyjadriť spolupatričnosť aj tým, že tento rok na Silvestra upustili od ohňostrojov. K mestám ktorými sú Košice, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Modra či Sabinov sa pripojili aj Krompachy.

„Mesto Krompachy je jedným z ďalších miest na Slovensku, ktoré sa rozhodlo zrušiť silvestrovské oslavy a ohňostroj. Dôvodom je podpora ľudí, ktorí tragickým výbuchom v Prešove 6. decembra 2019 stratili všetko, ba dokonca niektorí aj svoje životy. Finančné prostriedky, ktoré boli plánované na tohtoročné oslavy s ohňostrojom poputujú na pomoc ľuďom z Mukačevskej ulice," uvádza sa na oficiálnej webovej stránke mesta.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? V Spišskej už odštartoval Vianočný trh. Kliknite na galériu.

Zachytené objektívom: V Spišskej sa rozbieha 29. ročník Vianočného trhu
36
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie