Rôzne

V Krompachoch sa tešia z novinky: Do miestej nemocnice pribudol nový prístroj

Nemocnica v Krompachoch zakúpila nový prístroj, ktorý zvýši komfort pacienta, ako aj zdravotníckeho personálu.

Ilustračný obrázok k článku V Krompachoch sa tešia z  novinky: Do miestej nemocnice pribudol nový prístroj
Zdroj: AGEK SK

Ako sme vás už na našom portáli informovali, v nemocnici Krompachy, ktorá je členom skupiny AGEL SK, bol minulý rok mimoriadne plodný. V nemocnici zaznamenali 786 pôrodov, čo je najviac za posledné roky.

V novom roku pribudla do Krompašskej nemocnice aj novinka v podobe nového ultrazvukového prístroja. Nemocnica ho zakúpila pre potreby oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Jeho hodnota je 25 tisíc eur.

Ako uviedla hovorkyňa skupina AGEL SK Martina Pavliková, prístroj je určený na kontrolu zavádzania centrálnych žilových katétrov, využíva sa pri aplikácii zvodovej anestézy, pri punkcii hrudných alebo brušných výpotkov, ale je možné ho použiť aj na vyšetrenie pacientov, ktorí sú pripútaní na lôžko.

„Použitie tohto prístroja v každodennej praxi anestéziológov zvyšuje bezpečnosť vykonávania invazívnych zdravotníckych výkonov, zvyšuje komfort tak pacienta, ako aj zdravotníckeho personálu“, uviedol Miroslav Kraus, riaditeľ Nemocnice Krompachy.

Nemocnica Krompachy spol. s r.o. zabezpečuje základnú zdravotnú starostlivosť pre spádovú oblasť 50 000 o­byvateľov. Ne­mocnica má 6 základných oddelení, 12 odborných ambulancií a oddelenia SVaLZ. 

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Videli ste? Škôlkári si užili zimné radovánky. Kliknite na galériu.

OBRAZOM: Deti z materskej školy si užili zimné športové hry
33
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie