Jana Buvalová Rôzne

V centre Spišskej bolo poriadne veselo: Oslavovali tí najmenší, FOTO a VIDEO

Niekoľko desiatok škôlkarov zo všetkých škôlok v Spišskej oslavovalo už po tretíkrát Deň materských škôl. Nechýbala ani hymna či poriadna zábava.

Zdroj: Dnes24.sk

V piatok doobeda prišli do centra Spišskej Novej Vsi deti z materských škôl , aby spoločne oslávili pre budovou Reduty svoj deň. Ako povedala pre Spišskú 24 riaditeľka Správy školských zariadení Markéta Ďuríková, Deň materských škôl bol vyhlásený pred piatimi rokmi, ale spoločne ho začali oslavovať až pred troma rokmi.

„Prvé dva roky ho každá škôlka oslavovala komorne v prostredí svojej materskej školy, ale pred 3 rokmi sme sa rozhodli, že ho oslávime spolu," priblížila s tým, že bude rada, keď vznikne z toho už tradícia a tento deň budú oslavovať každý rok.

Ako doplnila, tejto malej slávnosti sa zúčastnili detičky zo všetkých materských škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta a pozvanie prijali aj súkromné či cirkevné materské školy. V centre Spišskej sa tak zišli deti z osemnástich materských škôl.

Práca učiteľky je podľa riaditeľka Správy školských zariadení ťažká, ale zároveň aj krásna. „Pani učiteľky však vedia, že to čo dajú, deti im to aj vrátia. Veď sú milé, krásne a šikovné," uzavrela.

Našich najmenších prišiel pozdraviť aj primátor Spišskej Novej Vsi Pavol Bečarik. Deti si pred Redutou zaspievali svoju škôlkársku hymnu aj poriadne zatancovali. Po spoločne strávených chvíľach sa všetci pobrali naspäť do svojich materských škôl.

Ako prebiehala oslava si môžete pozrieť aj v našom videu či na fotkách.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM: Deti zo Spišskonovoveských materských  škôl oslavovali
30
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie