Miroslav Pomajdík Basketbal

V 2. kole cestovali spišskonovoveské basketbalistky do Šamorína, kde odohrali veľmi obetavý zápas, ktorý sa zo začiatku pre nich nevyvíjal dobre. Po úvodných minútach prehrávali 0:6, no v druhej štvrtine zabrali a v jej polovici už viedli o desať bodov.

Ilustračný obrázok k článku V 2. kole cestovali Spišiačky do Šamorína: Diváci videli bojovný a vyrovnaný zápas

Záverečné minúty pred koncom polčasu im však nevyšli a tak odchádzali do kabín s jednobodovou stratou na Šamorín ( 40:39). V tretej desaťminútovke to bol vyrovnaný boj a bodovo sa nedarilo odskočiť ani jednému družstvu. V tejto fáze potiahla Spišiačky Sami Whitcombová, ktorá dvoma trojkami naštrbila sebavedomie domácich. V závere už svoju výhru nepustili z rúk a po vyrovnanom zápase zvíťazili 75:70.

„Po nevydarenom zápase s Piešťanmi bolo na babách vidieť, že ich to mrzí a do Šamorína sme cestovali s jediným cieľom. Zámer sa nám vydaril, dievčatá podali zodpovedný výkon, dokázali sa pobiť so všetkými nástrahami. Zahrali tímovo, so srdcom a výsledkom toho je cenný skalp Šamorína. Dnes sme videli dobrý basketbal a som rád, že s našou víťaznou koncovkou,” povedal generálny manažér Rüconu SNV Róbert Šimkuľák

ŠBK Šamorín – Rücon Spišská Nová Ves: 70 – 75 (21 – 26, 19 – 13, 13 – 24, 17 – 12)

Najviac bodov: Jaechskeová 20,Škoričová 12,Bozokiová 10 – Whitcombová 23, Palušná 18,Holmqvistová 14,Beňušková 8, Slimáková 7,O´Rourkeová 5
TH: 22/15 – 25/19