Jana Buvalová Kultúra

Užite si víkend v Spišskej Novej Vsi a okolí: Prinášame vám tipy na zaujímavé akcie

Poriadne si oddýchnite a načerpajte sily. Aké akcie radíme zažiť tento víkend v Spišskej Novej Vsi a okolí? Tu sú naše tipy...

Ilustračný obrázok k článku Užite si víkend v Spišskej Novej Vsi a okolí: Prinášame vám tipy na zaujímavé akcie
Zdroj: Dnes24.sk

Deň otvorených dverí na hrade

14. septembra 2019 od 10:00, hrad Markušovce

Počas soboty si prídu na svoje aj milovníci histórie. Vychutnať si príjemnú atmosféru starovekých múrov a spoznať minulosť hradu, ktorý povstáva z ruín si môžete už od desiatej dopoludnia. Každú hodinu s posledným vstupom o 15:00 hod. bude pripravená komentovaná prehliadka hradu v Markušovciach.

Čínsky Maharadža

14. septembra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Nezvyčajný horolezecký thriller bude pripravený počas dvoch večerov v Divadle Kontra. Tešiť sa môžete na magický a filozofický príbeh o prekonaní samého seba. Čakajú na vás silné emócie a skvelý humor.

Deň baníkov

14. septembra 2019 od 13:00, Slovinky

Obec Slovinky a Banícky cech Slovinky pripravili oslavu pri príležitosti Dňa baníkov. Tá sa uskutoční v areáli Obecného úradu v Slovinkách. Od 13:00 hod. je pripravený Slávnostný šachtág. Oslavy pokračujú kultúrnym programom – Duplák veselej baníckej piesne a humoru.

Spiš Rock Fest

14. septembra 2019 od 15:00, Radničné námestie, pred Redutou 

V sobotu si prídu v Spišskej Novej Vsi na svoje milovníci rocku. Na festivale Spiš Rock Fest, ktorý sa bude konať priamo v centre mesta, vystúpia hudobní interpreti ako Cliftons, David Bradavek, DVD Lucy, Freetimers, Introverdikt, Ja ty a Rolo a Pasia.

Smižansky kermeš

14. septembra 2019 od 14:00, Smižany 

V druhú septembrovú sobotu bude veselo aj u našich najbližších susedov. V Smižanoch sa bude konať Smižansky Kermeš. Od 14:00 hod je pripravený program v záhrade Rímsko-katolíckeho úradu. Od 18:00 si budete môcť vychutnať v areáli ihriska koncert skupiny The Colt, finalistov The Voice a prídu aj detskí zabávači Tom a Elo.

KineDok: Josipa, milujem ťa

14. septebmra 2019 o 18:00, Čajovňa Alchýmka

Po úspešnej vlaňajšej premiére sa KineDok vracia s ešte bohatším programom. V rámci ročníka 2019 uvidíme na veľkom plátne až 14 filmov reprezentujúcich výber z najzaujímavejších európskych dokumentov sústreďujúcich sa na malé i veľké dejiny a témy, ktorými žijeme. Prvým je príbeh plný zvratov a zmien, no napriek tomu je vrúcny, ľudský a jednoduchý, nakrútený a zostrihaný presne tak čudne, aké sú jeho postavy.

Perinbaba

15. septembra 2019 o 16:00, Spišské divadlo

Nesmrteľný príbeh o rozprávkovej Perinbabe, v ktorom láska a dobro porazia zlobu a chamtivosť si budú môcť pozrieť menší aj väčší diváci už túto sobotu v Spišskom divadle.

Toy Story 4: Príbeh hračiek

15. septembra 2019 o 17:00, kino Mier

Kovboj Woody vždycky dobre vedel, čo je zmyslom jeho života. A tým bolo starať sa a chrániť jeho dieťa, či už to bol chlapček Andy alebo dievčatko Bonnie. Keď však Bonnie prinesie do svojej izby novu hračku, ktorej hovori „Vidlík“, otvori sa Woodymu a jeho verným kamarátom úplne nový veľký svet.

Mesiac a magnólie

15. septembra 2019 o 17:00, Divadlo Kontra

Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu. Čaká na vás dokonalé obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočná zábava. 

Vedeli ste o tom? Takéto novinky pribudli v spišskonovoveskej nemocnici. Kliknite na fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

OBRAZOM z novoveskej nemocnice: Pochválila sa novým CT aj recepciou
13
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie