Miroslav Pomajdík Basketbal

Pred úžasným domácim publikom predviedli naši basketbalisti sympatický výkon. Do haly si našlo cestu 700 divákov, medzi nimi nesmel chýbať domáci fanklub, ktorý na tribúne rozprestrel transparent s nápisom „Nikdy neostanete sami“ a tým dali najavo, že v našom meste máme naozaj verných fanúšikov.

Ilustračný obrázok k článku Úžasná atmosféra: Stovky fanúšikov hnali basketbalistov do útoku, koniec ich nepotešil

Úvodné minúty patrili hosťom, ktorí dostali domáce družstvo pod tlak. Po prvej štvrtine bol stav 12:21 pre hráčov Nitry. Domácich neustále hnali naši fanúšikovia, čo sa odrazilo aj v lepšom výkone Spišiakov a do kabín išli obe mužstvá za stavu 31:39 pre Nitru.

Veľkú bojovnosť v zápase predviedol pivot domácich Eduard Znanec, ktorý odviedol skvelú prácu pod košom. Spišiaci nesklamali ani v tretej štvrtine a diváci videli vyrovnané rozuzlenie zápasu, ktoré aj vďaka streleckej smole domácich v úplnom závere, rozhodlo o výhre Nitry. Tréner Spišskej Novej Vsi Milan Černický prestriedal celú lavičku a tak sa postupne do zápasu zapojili všetci hráči. Kvalitný výkon predviedol na rozohrávke aj domáci Bečarik.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – EDYMAX SPU Nitra: 62:80 (31:39)

Najviac bodov: Baldovský 11, Bečarik 9, Hovaňák, Znanec, Sek po – Nuhanovič 24, Smajlagič 22, Sparks 12,
Divákov: 700
TH: 23/19 – 25/18
Fauly: 22 – 24
Trojky: 3 – 2
Rozhodovali: Zubák, Kovalčík a Perečinský

Po dvoch kolách a dvoch prehrách je zatiaľ Spišská Nová Ves na úplnom chvoste tabuľky.