VOCH Správy Samospráva

Útulok a karanténna stanica vyhlásili krízový stav

Mestský útulok a Karanténna stanica v Spišskej Novej Vsi v týchto dňoch vyhlásili krízový stav v súvislosti s prijímaním nových psov.

Ilustračný obrázok k článku Útulok a karanténna stanica vyhlásili krízový stav
Zdroj: TASR

Informuje o tom mesto na svojom webe s tým, že dôvodom sú preplnené kapacity.

„Žiadame obyvateľov, ktorí plánujú mať psíka, aby vopred zvážili všetky okolnosti s tým súvisiace. Je dôležité, aby tak predchádzali mnohým stresovým situáciám nielen pre seba, ale i pre zviera,“ vyzýva radnica. Podľa zákona o veterinárnej starostlivosti je opustenie zvieraťa s úmyslom zbaviť sa ho považované za týranie, ktoré je trestným činom.

Mestský útulok a karanténna stanica v spolupráci s mestom pracujú na rozličných opatreniach a podnikajú ďalšie kroky v tejto oblasti. Okrem iného sa plánuje rozšírenie kapacít, čo umožní presun psov z karanténnej stanice do útulku.

„Karanténna stanica slúži na umiestnenie výlučne túlavých psov v katastri mesta. Odchytová služba na podnet mestskej polície zabezpečuje odchyt túlavých psov a ich následné umiestnenie. Mestská karanténna stanica bola zriadená a slúži práve pre túto kategóriu psov. To znamená, že neprijíma také, ktorých sa niektorí ľudia z akéhokoľvek dôvodu potrebujú zbaviť. Na to nie je kapacitne vybavená,“ upozorňuje mesto s tým, že krízový stop stav potrvá až do odvolania.

Pozrite si aj archívne fotografie. Do mestského útulku pribudlo 20 zateplených búd.

OBRAZOM: Do mestského útulku pribudlo 20 zateplených búd
10
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie