Iné športy

Úspešné zápasy našich volejbalistiek: Staršie žiačky aj kadetky zdolali svojich súperov

Druhým ligovým turnajom pokračovala ligová súťaž starších žiačok. 2. kolo odohrali v nedeľu aj kadetky.

Ilustračný obrázok k článku Úspešné zápasy našich volejbalistiek: Staršie žiačky aj kadetky zdolali svojich súperov
Zdroj: VK SNV

Uplynulý víkend si mladé novoveské volejbalistky zmerali svoje sily na druhom ligovom turnaji. Ten sa uskutočnil v Poprade. Aj na tomto turnaji vyhrali staršie žiačky všetky zápasy, keď stratili 1. set s Lendakom. Po dvoch turnajoch sú bezpečne na 1. mieste v tabuľke svojej skupiny.

„V Poprade sme odohrali kvalitný turnaj o postup do 1. osmičky aj keď nie v plnej zostave. Opory dobre zastúpili siedmačky Peťka Ivančáková a Sára Hrušovská. Zatiaľ hráme podľa predpokladov a dúfam, že forma sa ešte bude zlepšovať,“ zhodnotil tréner starších žiačok Ladislav Ďuriško.

  • VK SNV – Poprad: 2:0
  • VK SNV – Kežmarok 2:0
  • VK SNV – Lendak: 2:1

V nedeľu odohrali druhé kolo aj kadetky proti Snine. „Veľká pochvala pre baby, hrali pekný volejbal a nedovolili súperovi dostať sa k hre. Snina nás potrápila maximálne svojím nepríjemným servisom, avšak dievčatá sa mu postavili odvážne a začali prihrávať, za čo ich naozaj veľmi chválim, keďže príjem bola vždy naša slabina. Teším sa z účasti Laury Valkošákovej na zápase, čím nám veľmi pomohla. Musím však vyzdvihnúť aj našu blokárečku Lauru Masloviakovú, ktorá ma vážne prekvapovala jej útočnou hrou na sieti, nepríjemným servisom ale aj hrou v poli,“ povedala trénerka kadetiek Natália Bodáková.

VK SNV – MVK Snina 3:0 (12,14,20) a 3:0 (15,21,16)

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Titulná foto: staršie žiačky

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie