Iné športy

Pred pár dňami sa konali v Košiciach Medzinárodné Majstrovstvá SR v plávaní seniorov. Zúčastnili sa ich aj plavci zo Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Úspech seniorských plavcov zo Spišskej: Na medzinárodných majstovstvách SR získali 8 medailí
3
Zdroj: Peter Muránsky

Medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky tých skôr narodených – Masters 2019 – napísali v tomto roku ďalšiu kapitolu. Plávalo sa v Košiciach a v tomto ročníku štartovalo na nich vyše 200 pretekárov z 3 krajín (Česko, Maďarsko a Slovensko).

Domáci plavci Plaveckého seniorského klubu Spišská Nová Ves (PSKSNV) sa Majstrovstiev SR zúčastňujú každoročne. V tomto roku štartovali traja spišskonovoveskí plavci. A to Peter Muránsky, Peter Piroch a Peter Milčák.

Štartovali v 10 disciplínach, v ktorých zaznamenali spolu 12 štartov a získali spolu 8 medailí všetkých kovov. V celkovom hodnotení plaveckých klubov skončili na 25. mieste zo 47 klubov, čo je veľmi dobré umiestnenie vzhľadom na počet štartujúcich.

Na M-SR Masters sa môžu zúčastniť podľa slov kompetentných plavci a plavkyne od veku 25 rokov vyššie. Pláva sa spolu podľa rozplavieb, ale inak každý plavec pláva vo svojej vekovej kategórii, ktorá je členená po 5-tich rokoch a je v tejto kategórii aj vyhlasovaný a hodnotený. Okrem svojej kategórie sú absolútne umiestnenia bez ohľadu na vek, kde sa výsledný čas násobí konštantou veku a výsledná bodová hodnota hovorí o výsledku. Čím vyššie body, tým lepšie umiestnenie.

Nezabudnite si pozrieť aj priloženú fotogalériu.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.