Jana Buvalová Kultúra

Urobte si plány na najbližšie dni: Podujatia v Spišskej, o ktorých je dobré vedieť

Ešte neviete, ako strávite tento nový týždeň? Nasledujúci redakčný výber naj podujatí v Spišskej Novej Vsi môže byť pre vás užitočnou pomôckou...

Ilustračný obrázok k článku Urobte si plány na najbližšie dni: Podujatia v Spišskej, o ktorých je dobré vedieť
Zdroj: Dnes24.sk

Hamlet

16. septembra 2019 o 19:00, Divadlo Kontra

Detektívka. Thriller. Romantika. Rodinná psychodráma. Príbeh o dozrievaní. Hra hier. Predstavenie ocenené na mnohých zahraničných festivaloch.  Osamelý Hamlet, uväznený v klaustrofobickom svete Elsinoru, hľadá pravdu a zmysel života vo svete, v ktorom nijaká pravda a istota nejestvujú…

Filmový klub / Svetozár Stračina

17. septembra 2019 o 19:00, kino Mier

Portrét hudobného skladateľa Svetozára Stračinu vzdáva hold výnimočnej tvorivej osobnosti, ktorá nám zanechala rozsiahle a významné hudobné dedičstvo. Pavol Barabáš niekoľko rokov zbieral materiál, aby zo súkromných aj oficiálnych archívov a výpovedí vystaval film, v ktorom si uctil vzťah Stračinu k pôvodnej folklórnej hudbe, priblížil jeho neúnavnú zberateľskú činnosť a zachytil jeho tvorivé i osobné peripetie.

Od babičky na boľačky – vernisáž výstavy

18. septembra 2019 o 16:00, Múzeum Spiša 

Príďte nahliadnuť do jedinečnej prírodnej lekárničky „babky bylinkárky“. Poznávanie liečivých rastlín vám spríjemní nielen vôňa bylín, ale aj ľudová atmosféra.  Výstava potrvá do 25. júna. 2020 

Búrlivé výšiny

19. septembra 2019 o 19:00, kino Mier

Ďalšia adaptácia slávneho rovno­menného románu Emily Brontëovej, ktorú tentokrát nakrútila progresívna filmárka - jedna z najvýraznejších britských režisérok súčasnosti – Andrea Arnold. Búrlivé výšiny mali premiéru v súťaži na festivale v Benátkach 2011. Režisérka Andrea Arnold do svojej verzie obsadila talentovaných mladých hercov – Cathy stvárňuje Kay Scodelario a konfliktného Heathcliffa Ja­mes Howson. Snímka, ktorú z veľkej časti nakrúcali ručnou kamerou, sa sústredí na naturalizmus a poetiku prírody a človeka v nej. 

Ženy on line: Mozaika zo skla

20. septembra 2019 od 16:00, Galéria umelcov Spiša 

Tvorivá dielňa zameraná na výrobu dekoru zo sklenenej mozaiky: rezanie, skladanie do vzorcov a lepenie rôznofarebných kúskov skla. Lektor: Peter Smik. 

The StreetGroove

20. septembra 2019 o 21:00, Broadway Pub & Music Venue

Košická kapela The StreetGroove vznikla v roku 2017. Odvtedy odohrala niekoľko koncertov po východnom Slovensku. Každý člen kapely sa vyznačuje unikátnym štýlom hrania. Každý koncert je iný a jedinečný. Veľmi radi experimentujú s rôznymi zvukmi a štýlmi hrania ako RnB/Funk/Pop!

Spišská burza starožitností a kuriozít

21. septembra 2019 od 8:00, staré trhovisko

V predposlednú septembrovú sobotu sa zmení staré trhovisko v Spišskej Novej Vsi na niekoľko hodín na miesto spomienok. Bude sa tam konať totiž pravidelná burza starožitností, ale nájdete tam aj zberateľské predmety a predmety minulých čias.

Graffiti Villa Nova Jam

21. a 22. septembra 2019 od 9:00, Kmeťova ulica 

Projekt Graffiti Villa Nova pokračuje a nadväzuje na rok 2018, kedy sa zrealizovala ďalšia celoročná graffiti galéria v meste. V tomto projekte sa pokračuje rea­lizáciou ďalších plôch na rodinných domoch na ulici Kmeťova (na plote rodinných domov pri podjazde, smer na polikliniku) a stene mosta pri podjazde, kde vznikne unikátna pouličná graffiti galéria, ktorá vizuálne pritiahne pohľad každého, kto navštívi naše mesto z príjazdu od Levoče.

Šarkania show

21. septembra od 13:00, Košiarny briežok

V sobotu si prídu na svoje aj najmenší. Tešiť sa môžu na šarkaniu show, kde môžu predviesť svojich vlastnoručne vyrobených šarkanov. Budú prebiehať súťaže v rôznych kategóriách a tí najlepší získajú budú aj ocenení. Zakúpené šarkany sa budú hodnotiť len v technike a v dĺžke letu. Pripravené sú zábavné aktivity pre deti.

Fly me to the moon

22. septembra 2019 o 19:00, divadlo Kontra

Čiernu komédia o dvoch opatrovateľkách, ktoré vedia odolať všetkému, okrem pokušeniu a malých rozhodnutiach, ktoré majú veľké následky si môžete pozrieť v nedeľu večer v divadle Kontra. Prvé uvedenie na Slovensku od autorky mega úspešného titulu Kamene vo vreckách, ktorý sa hral v Kontre viac ako 10 rokov. 

A v priloženej galérii si môžete pozrieť nové dresy a prvý domáci zápas našich hokejistov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah zo Spišskej a okolia.

Prvý domáci zápas sezóny novoveských hokejistov
13
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie