JAB Kultúra

Umelkyňa prišla s pekným nápadom: Zapojili sa aj známi fashion dizajnéri, FOTO

Srdce na správnom mieste ukázali baby, ktoré chcú pomôcť svojím nápadom. Autorkou myšlienky je bývalá tanečníčka a teraz aj vlasová umelkyňa.

Ilustračný obrázok k článku Umelkyňa prišla s pekným nápadom: Zapojili sa aj známi fashion dizajnéri, FOTO
Zdroj: súkr.archív V. Wallachová

Mnohí Novovešťania poznajú Vandu Wallachovú ako zakladateľku a dlhoročnú vedúcu úspešnej tanečnej skupiny Denzz Industry. Svoju tanečnú rodinu prenechala na ďalších a odsťahovala sa do Košíc.

Namiesto tanca účesy

Ani v metropole východu však nezaháľa a hoci s tancom nateraz skončila venuje sa ďalšej zaujímavej činnosti. Teraz ju viacerí poznajú pod pseudonymom Copaňa, pod ktorým sa venujem hairstyl-ingu a hairart-u.

Ako pre Dnes 24 povedala, všetko začalo pred dvomi rokmi, kedy hľadala niekoho, kto by jej spravil zapletený účes. A keďže nepoznala nikoho, kto by sa tomu venoval, tak začala skúšať sama.

„Časom som objavila nekonečno možností aj možnosť sa kreatívne realizovať a to má na tom strašne baví," prezradila. S prácou šikovnej Novovešťanky žijúcej v Košiciach súvisí aj zaujímavý projekt. Ako povedala, v spolupráci s mladou nádejnou fashion fotografkou z Košíc – Natáliou Toporkovou, vytvorili charitatívny projekt pod názvom “copatý kalenDAR.”

Pomoc chorým deťom

„Jedná sa o kalendár fotený za účelom vyzbierania financií na podporu neziskovej organizácie – Svetielko pomoci, ktorá sa zaoberá pomoci detským onkologickým pacientom a ich rodinám. Keďže sa jedná o charitatívny projekt, celý výťažok poputuje spomínanej organizácii," priblížila.

Ako doplnila, do realizácie a spracovania projektu je zapojených množstvo šikovných módnych návrhárov, modelov, vizážistov z Košíc, Bratislavy a Prahy a spoločne sa snažia osloviť čo najviac inšpiratívnych ľudí, nakoľko chcú týmto zaujímavým a charitatívnym projektom osloviť čo najširšie spektrum ľudí.

„V ďalšom rade chcem podotknúť, že sa nejedná o bežný komerčný produkt, kalendár je vizuálne zaujímavý a umelecky hodnotný," doplnila.

Módni tvorcovia

Na vizuáli kalendára sa podľa jej slov podieľalo mnoho významných fashion dizajnérov a značiek, ktorí mali prehliadky nielen na Bratislavskom týždni módy, no aj na Pražskom fashion weeku. Medzi nich patrí Lukáš Krnáč, Tereza Vu, Anežka Berecková, Monika Čopáková, Petra Weingart či Major optik.

„Pre tento projekt sme vytvorili instagramový profil: @copaty_kalendar, prostredníctvom ktorého je možné kalendár objednať. Dostanete sa k nemu aj cez facebook stránku Copaňa. Každá platba putuje priamo na účet spomínanej organizácie," uzavrela Vanda.

Pár fotiek zo spomínané kalendára nájdete aj v našej galérii.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Výťažok zo zaujímavého kalendára poslúži na charitatívne účely
6
Galéria
Zdroj: V. Wallachová
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie