Jana Buvalová Rôzne

Učiteľka ich zbierala 10 rokov a sú parádne: Výber hlášok z gymnázia v Spišskej!

Oranžové gymnázium v Spišskej nikomu zvlášť netreba predstavovať. No zoznámiť sa stojí za to s hláškami, ktoré sa v jeho priestoroch podarili študentom i učiteľom.

Ilustračný obrázok k článku Učiteľka ich zbierala 10 rokov a sú parádne: Výber hlášok z gymnázia v Spišskej!
Zdroj: Dnes24.sk

Celý školský rok oranžového gymnázia v Spišskej Novej Vsi sa niesol v znamení osláv. 150 výročie školy ukončili krstom nezvyčajnej knihy. Hlášky z profesorskej tašky – to je kniha plná vtipných výrokov študentov aj profesorov.

Školské časy sú z jedným najkrajších období života každého z nás. O to viac, keď popri učení vznikajú aj rôzne vtipné výroky či brbty. Občas sa to podarí študentom, niekedy zase perlia pedagógovia. Občas je toho až toľko, že by to stačilo na celú knihu. A práve krstom takéhoto diela Gymnázium na Školskej zavŕšilo 150. výročie školy.

Ako prezradila počas krstu ich zberateľka, súčasná učiteľka angličtiny a ruštiny ako aj bývalá absolventka tohto gymnázia Miriam Molnárová – Nevyjelová, výroky začala zbierať pred desiatimi rokmi len tak z pasie. „Pôvodne som túto knižku chcela vydať až na dôchodku, no ale keďže všetko sa posúva, tak aj termín vydania zbierky sa zmenil,“ zasmiala sa učiteľka. Dodala, že teraz bol na knihu vhodný čas, keďže gymnázium oslavuje výročie a práve v deň krstu prebiehali v meste aj Dni Humoru.

Čítajte tiež:Zemiakové brigády a nielen to: FOTKY z gymnázia v Spišskej, ktoré vás dostanú

Kniha má takmer 150 strán zaplnených vtipnými hláškami ako aj ilustráciami od bývalého absolventa oranžového gymnázia Feďa Majerecha. Skladá sa z dvoch častí. Prvá časť je zozbieraná počas rokov 2005 až 2015. Druhá obsahuje výroky z čias minulých. Najstaršie podľa slov zberateľky pochádzajú až z obdobia konca druhej svetovej vojny. Keďže ide o zbierku hlášok zo študentských čias, krstilo sa typickou školskou pomôckou – bielou kriedou.

Tu je malá ochutnávka, ako perlili na známom gymnáziu študenti aj učitelia.

Študent: Mám otázku čítať? Profesor: Nie, uštrikuj štrimfľu.

 • Profesor: Kto napísal Detvana?
 • Študent: Marína.

Profesor: Ospravedlniť sa je pre nás ľudí niekedy veľmi ťažké…ako by sme nevedeli povedať to čarovné slovíčko… Študent: Abraka-dabra?

 • Profesorka: Ty hnusná, zlá, škaredá jedna…
 • Študentka: Nó, bo vy odskočíte!

Profesor na hodine chémie: Keď chcete niekoho otráviť, použite purín, ale keď ho chcete len pridusiť, použite chloroform. Dobrá vec.

 • Profesorka: Bobková, však už buďte konečne ticho!
 • Študenti: Bobková, chýba.
 • Profesorka: To nič, to tak preventívne.

Písomka z fyziky. Všetci odpísali a mali jednotku. Len Peter nechcel, aby to bolo nápadné. Urobil chybu a sám dostal dvojku. Profesor hovorí: Buď viete perfektne odpisovať, alebo ste všetci takí šikovní, len jeden je tu debil…

 • Profesorka: Kristína, ste chorá?
 • Študentka: Nie, len nie som namaľovaná.

Profesor: Aké je poľské národné jedlo? Študent: Krovky.

 • Profesor: Mišo, ty sa nevieš ospravedlniť, keď prídeš neskoro? Už si zapísaný!
 • Študent: A keď sa ospravedlním, tak ma odpíšete?
 • Profesor: Ty už si odpísaný!
Na oranžovom gymnáziu uviedli do života knihu plnú vtipných hlášok
11
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie